Numerologia 2021

Numerologia jest wiedzą opartą na liczbach, które są zapisane w dacie naszych urodzin, imieniu i nazwisku, a także w miejscu zamieszkania i wielu innych aspektach życia. Dzięki tej nauce poznajemy swoją misję na świecie i karmę. Odkrywamy również potencjał, by nareszcie zrozumieć, w jakim kierunku powinniśmy podążać i w jakim kierunku zmierza nasz los. Obliczenie drogi życia daje podobny wgląd w osobowość, co znaki zodiaku, które rządzą w astrologii. Chcesz wiedzieć co znaczą liczby, które określają Twoją datę urodzin? Chcesz poznać swoją przyszłość przy pomocy liczb? A może, jaka jest Twoja szczęśliwa liczba? Sprawdź, jakie jest znaczenie danej cyfry!

Co to jest numerologia?

Numerologia jest nauką o liczbach i ich tajemnym sposobie oddziaływania, co znajduje swoje odzwierciedlenie w pewnych zdolnościach i skłonnościach charakteru. Każdej literze alfabetu przypisana jest konkretna liczba, która wiąże się z pewnymi kosmicznymi wibracjami. Numerologiczni eksperci używają liczb, w celu ustalenia najlepszego czasu do podejmowania najważniejszych działań i decyzji w życiu. Numerologia wykorzystywana jest między innymi do określania idealnej daty urodzenia dziecka, wzięcia ślubu, daty inwestycji, czy też zmiany pracy, udania się w podróż. Biorąc pod uwagę datę urodzenia, jej suma liczb lub suma przypisanych wartości literom w imieniu i nazwisku, przynoszą określone kosmiczne wibracje. Dzięki temu możemy wiele dowiedzieć się o charakterze danej osoby, jej życiowych aspiracjach i celach, a także źródłach inspiracji.

Jak działa numerologia?

Takie pytanie często pada, gdy człowiek pierwszy raz spotyka się z numerologią i chce poznać znaczenie liczb. Zdecydowana większość osób nie za bardzo wierzy w to, jakie znaczenie dla świata mają cyfry, jaki wpływ mają na życie ludzi, czy jak odnoszą się do związku. Każda cyfra ma swoje numerologiczne znaczenie. Numerologia i horoskop, mimo różnych znaczeń, zawierają się w astrologii i działają doskonale. Poznanie mechanizmu działania numerologii nie jest takie proste, a Ci, co znają te tajniki, niechętnie się nimi dzielą. Zdobycie takiej wiedzy wymaga poświęcenia czasu i samozaparcia. Zanim samodzielnie zdecydujemy się wróżyć sobie z liczb, lepiej jest udać się do wróżki po wróżbę numerologiczną. Jest to odpowiednia osoba, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu będzie umieć dokładnie opisać cechy charakteru, jak klaruje się nadchodzący rok, jakich problemów możesz się spodziewać i czy będzie dopisywać Ci szczęście w związku.

Jak obliczyć drogę życia przy pomocy numerologii?

Poznaj drogę życia dzięki obliczeniu swojej cyfry, przy pomocy daty urodzenia. Jak to zrobić? Najpierw musisz zsumować datę urodzenia, a następnie odczytać liczbę i jej wartość numerologiczną. Przykład: osoba, która urodziła się w 10.12.1991 będzie miała rozkład liczb następujący: 1+0+1+2+1+9+9+1, co daje sumę 24. Następnie dokonuje się rozkładu poszczególnych liczb wyniku, czyli 2+4, co daje liczbę 6. Warto tutaj zaznaczyć, że liczby 11, 22 i 33 nie podlegają redukcji, gdyż są liczbami mistrzowskimi. Resztę cyfr sumuje się do końca, aby uzyskać jedną liczbę. W ten sposób poznamy wibracje, jakie są nakreślone na nasze życie.

Jakie znaczenie mają liczby w numerologii?

Dzięki uzyskaniu konkretnego wyniku możemy z wyznaczoną liczbą przejść do poznania jej znaczenia numerologicznego. Dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się wielu ważnych i cennych informacji na temat swojego życia i przyszłości, nie tylko w związku, ale także w innym wymiarze.

Znaczenie liczb 1-9

Numerologiczne jedynki zawsze chcą być we wszystkim pierwsze. Mają wrodzone zdolności do przywódcze, charyzmę i chętnie przebywają z innymi ludźmi, w których wzbudzenie ich zaufania nie jest dla nich najmniejszym wyzwaniem. Jedynki zazwyczaj odnoszą sukcesy zawodowe na wyższych szczeblach. Ponadto nie mają cierpliwości i świetnie radzą sobie w pojedynkę. Numer 2 to uosobienie harmonijnego stylu życia. Sensem istnienia dwójek są relacje z innymi ludźmi, na których brak towarzystwa nie narzekają. W przypadku związków jest liczba, która zbyt mocno poświęca się dla związku i chętnie pomaga innym. Ponadto nie mają odwagi bronić swoich racji.

Cyfra trzy oznacza osobowość bardzo przyjacielską - dusze towarzystwa. Osoby spod tej cyfry są spontaniczne, hojne i beztroskie. Odważnie wyrażają siebie, swoje zdanie i komentarze, jednocześnie krocząc przez świat z podniesioną głową. Przykład tej liczby jest odzwierciedleniem szczęścia, ponieważ osoby te mają go bardzo dużo. Czwórki charakteryzują się siłą, którą mogą pokonać każdą przeszkodę. Osoby spod tej cyfry określane są jako urodzeni organizatorzy, którzy działają na rzecz wysokich celów. Czują się dobrze w towarzystwie innych ludzi, którzy są na tym samym poziomie inteligencji. Jeśli uda im się osiągnąć upragnioną stabilizację, to przestaną narażać się na jakiekolwiek ryzyko.

Cyfra pięć oznacza osoby, które są wolnymi duchami. Uwielbiają zwiedzać świat, a w szczególności podróże egzotyczne. Osoby te uwielbiają mieszkać w obcych krajach i zawsze mają elastyczny grafik. Są ogromnymi pasjonatami obcej kultury i bardzo szybko się jej uczą. Wdrażanie zmian przychodzi im z wielką łatwością. Numer sześć to cyfra kobieca, która nacechowana jest ciepłem, stabilnością i potrzebą posiadania rodziny. W życiu uwielbiają pomagać innym, a same dostosowują się do zmian, jakie przynosi im los. Charakteryzuje je tendencja do zakochiwania się w osobach, które kroczą inną ścieżką przez życie, nieuwzględniającą domu. Osoby pod liczbą siedem to bardzo ciekawa osobowość. W ich życiu umysł odgrywa najważniejszą rolę, dlatego też bardzo często poświęcają się filozofii, religii, czy też poznawaniem prawd o wnętrzu człowieka. Co ciekawe, osoby z liczbą siedem, nie potrafią żyć w związku i podboju świata wolą dokonywać w pojedynkę. Jeśli naszą liczbą jest numer osiem, to cechujemy się praktycznym umysłem i motywacją do działania. Ósemki wolą mieć życie, a w szczególności finanse pod kontrolą. Nie żyją w myśl zasady carpe diem. Często chcą zawładnąć cudzymi uczuciami wbrew woli drugiego człowieka. Osoba spod liczby osiem kocha wyzwania i pragnie być zwycięzcą.

Dziewiątki to ludzie, którzy wierzą w innych i poświęcanie się dla drugiego człowieka. Odnoszą wiele sukcesów i kierują się wyższymi ideami. Spoglądają z szerszej perspektywy na świat i podejmują globalne przedsięwzięcia. Jeśli wiesz już, jakie jest znaczenie liczb 1-9, to warto dowiedzieć się, czym są 11, 22 i 33.

Liczby 11, 22, 33

Numer 11 to mistrzowska jedenastka, która cechuje się wysokimi wibracjami i silną intuicją. Osoby, których rok i dni urodzenia razem zsumowane dają numer 11 mają zdolność do spełniania własnych marzeń, nawet jeśli są one abstrakcyjne. Niestety każda porażka dołuje takich ludzi i bardzo często balansują na granica samozniszczenia i wielkości. Osoby spod cyfr dwóch dwójek, czyli 22, to dobry przykład szczęścia. W numerologia określa je, jako te, które mają go najwięcej. Potrafią zamienić w rzeczywistość nawet najbardziej ambitne plany. Dwójka jest symbolem partnerstwa, a osoba spod tej liczby jest bardzo dobrze zorganizowana, ma zdolności przywódcze i świetne pomysły. Numer 33 to pojawia się w portrecie osób uznawanych za duchowych nauczycieli. Ponadto liczba trzydzieści trzy jest pozbawiona materializmu i egoizmu.

W numerologii poza drogą życia można jeszcze określać jeszcze inny liczby. W obliczeniu każdej z nich niezbędne jest uwzględnienie pełnej daty urodzenia, czyli rok, dzień i miesiąc. Numerologia to bardzo ciekawa i interesująca dziedzina, która zaliczana jest do wróżb. Bardzo często znaczenie liczb pokrywa się z tym, co reprezentują sobą dane osoby. Jeśli ktoś nigdy wcześniej nie miał styczności z numerologią, to z pewnością zdziwi się, jak znaczenie liczb może trafnie opisywać cechy charakteru, ambicje czy plany życiowe. Osoby, które nie są przekonane do numerologii powinny udać się do wróżki, która dokładnie opisze im, co oznaczają poszczególne cyfry.