Horoskop

Horoskop to potocznie wróżba, przepowiednia na przyszłość, z której bardzo często korzystamy. Możemy je spotkać w gazetach, Internecie i telewizji. Wróżby tego typu bardzo często odbierane są jako trafne, ale tylko profesjonalista potrafi je dobrze zinterpretować. Analizując horoskop dzienny, miesięczny czy roczny, możemy zauważyć, że rozkłada się on na wiele znaków zodiaku. Wystarczy znaleźć swój znak zodiaku i odczytać przepowiednię. Mało kto jednak orientuje się, że horoskopy występują w różnych odmianach. Jakie są jego rodzaje? Czym tak właściwie jest horoskop? Co może przepowiedzieć wróżba z horoskopu?

Czym jest horoskop?

Dla wielu osób horoskop to wróżba lub przepowiednia, jednak jest to określenie stosowane ogólnie i przez laików. Dla profesjonalistów i osób zaznajomionych z astrologią horoskop nie ma nic wspólnego z wróżbami. Horoskop to rysunek, na którym znajdują się pozycje Księżyca, Słońca i około 10 planet Układu Słonecznego z wliczeniem w ten zbiór także planet karłowatych. Ponadto na rysunku znajduje się również kilka innych istotnych elementów jak pozycje wymienionych planet, w danym dniu - najczęściej narodzin osoby, dla której jest wróżone. Horoskop nie może być uznawany w głównej mierze za przepowiednie opowiadającą, jak będzie w przyszłości wyglądać nasze życie, czy stanie na naszej drodze prawdziwa miłość, czy też zdrowie będzie nam dopisywać. Horoskopy są zbiorem danych astronomicznych, które umożliwiają astrologowi odczytanie charakteru danej osoby, jej zdolności i umiejętności wcielenia ich w życie. Takie dane dostarcza horoskop urodzenia. Natomiast rodzaj prognostyczny horoskopów daje możliwość sporządzenia opisów trendów, jakie będą panować w danym przedziale czasowym i w określonych dziedzinach życia człowieka.

Prace astrologów niewątpliwie ułatwił postęp technologiczny i cyfryzacja społeczeństwa. Obecnie wszystkie niezbędne informacje możemy wyciągnąć z Internetu. Niegdyś astrolog musiał samodzielnie obliczać pozycje planet oraz innych elementów horoskopu, a następnie nanieść zmiany na diagram. Dzisiaj dostępne są różnorodne programy astrologiczne, które znacząco ułatwiają pracę specjalistów. Czego potrzebują? Wystarczy, że wpiszą datę urodzenia i na ekranie komputera pojawi im się gotowy rysunek, czyli wykres zwany radixem. Dopiero od tego momentu zaczyna się właściwa praca astrologa. W pierwszej kolejności dokonuje on analizy, a potem następuje synteza danych pokazanych na rysunku horoskopowym, czyli interpretacja.

Jakie są rodzaje horoskopu?

Horoskop cieszy się bardzo dużą popularnością. Korzystanie z nich daje ludziom możliwość sprawdzenia wielu swoich cech oraz tego, co może przynieść życie w najbliższym czasie. Horoskop odczytuje się przy pomocy oznaczeń - są to znaki zodiaku. Wyróżnić można 5 ogólnych rodzajów horoskopów, które opierają się na różnych znakach.

Horoskop celtycki

Horoskop celtycki, zwany także Zodiak Celtów, powstał prawdopodobnie za sprawą kapłanów, którzy nazywani byli Druidami. Nie bez powodu celtyckie znaki przybrały postać drzew. Druidzi żyli na ogół w lasach w zgodzie z naturą. Przepowiadali oni przyszłość w oparciu o swoją wiedzę o roślinach i zwierzętach. Dlatego też drzewa stały się ich największym bóstwem. Każdemu człowiekowi przypisana była opieka konkretnego drzewa. Najnowsze badania pokazują, że horoskop celtycki ma ponad 2000 lat.

Horoskop chiński

Figura chińskiego znaku zodiaku może nieco przypominać ten, który możemy zobaczyć w gazetach, jednak różni się od niego w kilka istotnych kwestiach. Kluczowa w jego interpretacji jest liczba 12. Tyle jest właśnie znaków zodiaku w chińskim horoskopie, które podzielone są na poszczególne cykle, które następnie dzieli się na miesiące, lata i podwójne godziny doby. Znak zodiaku oznaczony jest zwierzęciem, którego utarte kulturowo cechy mają odpowiadać osobom, które urodziły się pod daną gwiazdą. Ważne jest także to, że horoskop chiński oparty jest na pięciu żywiołach. Przepowiednie tego typu kojarzone są z czasami antycznymi, ale dziś znane są one bardziej w formie okrojonej. Jeśli chcesz sprawdzić swój znak zodiaku w horoskopie chińskim, to bez problemu znajdziesz w sieci serwisy posiadające dokładną rozpiskę dat. Przeczytaj wróżbę i sprawdź, jakie relacje czekają Cię z bliską osobą lub jakie niespodzianki spotkają Cię w życiu.

Horoskop Majów

Majowie kojarzeni są głównie z przepowiedniami o końcu świata, ale wymyślili oni także swój horoskop. Majowie rok podzielili na 18 miesięcy, które miały po 20 dni. Znaki zodiaku zostały oznaczone kamieniami i minerałami, które miały sprawować opiekę nad osobą urodzoną pod daną datą.

Horoskop kwiatowy

Coraz popularniejszy staje się horoskop dzienny kwiatowy, który ma 36 znaków zodiaku i podzielony datami oznaczonymi nazwami kwiatów, co ma świadczyć o ich symbolice. Niewiele jednak wiadomo o jego powstaniu. Można jednak domniemać, kiedy powstał, ponieważ kwiaty bardzo istotną rolę odgrywały w życiu starożytnych, ale nie ma konkretnych wzmianek o tym fakcie.

Horoskop egipski

Starożytny Egipt kojarzony jest z wierzeniami w różne bóstwa. W kulturze ludzi z tamtej epoki nie mogło więc zabraknąć miejsca na horoskop, który miał przepowiadać przyszłość i najnowsze zmiany w świecie. Egipcjanie niezwykle mocno wierzyli w opatrzność bogów, których cechy były decydujące w kwestii losów ludzi urodzonych w danym okresie. Horoskop egipski jest w stanie przewidzieć również idealnie dobranego partnera.

Horoskop dzienny, urodzeniowy i miesięczny

Jakie znaki zodiaku uwzględnia horoskop dzienny? Skorpion, waga, wodnik, strzelec, byk, koziorożec, baran, bliźnięta, lew, panna, rak i ryby - to te znaki zna cała Polska, a przynajmniej zdecydowana jej większość i mieszkańcy tego kraju, którzy od lat w swojej kulturze uwzględniają horoskopy. Bez względu na to, czy mamy dobry dzień, czy zły, lubimy czytać przepowiednie astrologiczne. Oczywiście mają one niewiele wspólnego z prawdziwą wróżbą, a tak jak to już zostało uwzględnione na samym początku - tylko profesjonaliści są w stanie odczytać, jakie cechy charakteru przypisuje się naszym znakom zodiaku.

Horoskop dzienny możemy spotkać między innymi w różnego rodzaju gazetach, czy też serwisach, ale komentarze na ich temat są różne. Warto skorzystać z usług astrologa, który dokładnie nam wszystko odczyta. Nie musisz się niczego obawiać, bo takie osoby chronią Twoją prywatność i nikt nie dowie się, że korzystasz z wizyt u specjalisty. Horoskop dzienny to przepowiednia przygotowywana dla konkretnej osoby na dany dzień. Układa się go na podstawie znaku zodiaku, a także położenia planet i innych ciał niebieskich na niebie w danym momencie. Horoskop miesięczny układany jest na podstawie rozkładu planet w danym miesiącu, a urodzeniowy uwzględnia nie tylko dokładną datę narodzin, ale także godzinę. Za jego pomocą można odczytać wyróżniające cechy osobowości.

Horoskop partnerski i zawodowy

Horoskop zawodowy odpowiada na pytanie, jaki zawód najlepiej wybrać. Dzięki niemu możemy odczytać konkretne cechy charakteru, talenty i predyspozycje do wykonywania konkretnego zawodu. Horoskop partnerski to przepowiednia na miłość i dalsze życie z partnerem. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, czy związek będzie dobry i udany, czy lepiej go sobie podarować.

Charakterystyka znaków zodiaku

Znaki zodiaku mają szczególne znaczenie w przepowiedniach astrologicznych. Gdyby nie one, ciężko byłoby opracować horoskop dzienny, czy też zawodowy. Znaki te możemy podzielić na dwie grupy - damskie i męskie. Pierwsze z nich są określane jako negatywne, drugie natomiast jako pozytywne. Ponadto są one przyporządkowane do czterech żywiołów:

  • ogniste - baran, lew i strzelec
  • ziemskie - panna, koziorożec, byk
  • powietrzne - bliźnięta, waga, wodnik
  • wodne - rak, skorpion, ryby.

Istnieje również podział znaków zodiaku ze względu na jakość:

  • stałą - byk, skorpion, lew, wodnik,
  • zmienną - panna, strzelec, bliźnięta, ryby,
  • kardynalną - baran, waga, rak, koziorożec.

Znaki zodiaku mogą przyjmować różne znaczenia, ponieważ mogą również oznaczać epoki astrologiczne, które nazywane są erami w dziejach ludzkości. Jeśli jesteś zainteresowany, co oznacza Twój znak, możesz wykorzystać do interpretacji horoskop dzienny lub zawodowy. Przeczytaj i sprawdź, czy Twoja miłość będzie odwzajemniana, czy dopisze Ci zdrowie, czy Twój partner to dobry człowiek. Znaki zodiaku potrafią przekazać ogromną ilość informacji, ale niezbędne jest doświadczenie w ich odczytywaniu.