Czy on mnie kocha ?

Czy on mnie kocha ?

| Autor:

Powszechna opinia jest taka, że po spotkaniu tego jedynego, po prostu będzie się to wiedzieć. Powstaje jednak pytanie: Co właściwie się czuje po spotkaniu tej właściwej osoby? W jaki sposób poznać, że mnie ona kocha?

Czy on mnie kocha

Jak wiadomo słowa nic nie kosztują, a mają bardzo dużą moc, ale nawet gdy ktoś wyznaje nam miłość niekoniecznie musimy być pewni do prawdziwości tych słów. Sytuacja jest dosyć szczególna w przypadku mężczyzn. Nie należą oni do wylewnych, a na dodatek potrafią zwodzić kobietę przez bardzo długi czas, by na koniec powiedzieć, że nigdy im nie zależało. Nic więc dziwnego, że kobiety bardzo często zastanawiają się, czy mężczyzna, który mówi, że kocha - faktycznie darzy je takim uczuciem. Po czym możemy poznać, czy on mnie kocha?

 

Prawdziwa miłość to prawdziwy skarb

 

O prawdziwą miłość wbrew pozorom nie jest łatwo, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy codziennie można się z kimś umawiać przez ogólnodostępne portale społecznościowe z drugą osobą. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że niektórym nie opłaca się zamykać na nowe eksperymenty, ponieważ mogą spotykać się z innymi i cały czas dostarczać sobie nowych emocji i uczucia powiewu świeżości. Oczywiście nie można tutaj uogólniać, bo nie wszyscy ludzie na świecie są źli i bezduszni. Niektórzy naprawdę umawiają i spotykają się, dlatego że coś do siebie czują, ale nie potrafią powiedzieć tego wprost. Utarło się przekonanie, że facet to istota, która chce cały czas zdobywać nowe partnerki, bo taka jego natura. Zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy postępują w taki sposób jest dużo, ale nie oznacza to, że wszyscy są tacy sami. Jak więc poznać czy on mnie kocha? Jak dowiedzieć się, czy partner jest z nami szczery i czy związek jest udany? Które gesty świadczą o tym, że przyszłość naszego związku malowana jest różowymi barwami?

Czy on mnie kocha? Drobne gesty powiedzą Ci prawdę!

Mężczyźni, mimo że nie są zbyt wylewni, to potrafią pokazać, że zależy im na relacji i wcale nie są tacy źli. Owszem, wiele zależy od tego, na jakiego trafisz, ale jeśli darzy Cię uczuciem miłości na poważnie, to zobaczysz to między innymi w drobnych gestach swojego mężczyzny. Twój facet łapie Cię za rękę? Troszczy się o Twoje zdrowie, na przykład proponując rękawiczki w mroźne dni? A może jest zainteresowany tym, czy udało Ci się dobrze wyspać? To gesty, które w codziennej gonitwie bardzo łatwo przeoczyć, a to właśnie one świadczą między innymi o tym, że druga osoba stara się o Ciebie i darzy szczerym uczuciem. Facet, który ma inne plany nie pyta o takie drobnostki, bo dla niego są nieistotne. Natomiast szczerze zakochany mężczyzna będzie uważał te gesty za kluczowe kwestie.

 

Czułość, która mówi wiele o uczuciu miłości

 

Bliskość i czułość to dwa aspekty, które muszą po prostu istnieć w dobrym związku. Bez nich czujesz się niepotrzebna, jesteście od siebie oddaleni, a każdą wolną chwilę spędzacie osobno. Zadajesz sobie wtedy pewnie pytanie: "czy on mnie kocha?". Mężczyzna, który chętnie chwyta Cię za rękę, przytula, całuje i robi inne rzeczy, dzięki którym się zbliżacie do siebie, to właśnie ten wymarzony, ten jedyny. Na ogół mężczyźni są tylko czuli w stosunku do tych kobiet, które darzą szczerym uczuciem. Miłość sprawia, że facet naprawdę staje się delikatniejszy i subtelnie obejmuje swoją kobietę w pasie. Prawdziwy związek powinien opierać się na miłości, uczuciu, trosce i bliskości. Każde zbliżenie powoduje, że czujesz się doceniana i potrzebna. Jesteście dla siebie mili i okazuje się, że warto spędzać ze sobą każdą chwilę. Jeśli tak się nie dzieje, to musisz wziąć swojego partnera na poważną rozmowę. Związki najczęściej rozpadają się przez brak czasu dla siebie, a wspólny spacer może być jedynie w marzeniach. Jeśli dla Ciebie najważniejsze jest szczęście, to czułości w uczuciach są niezbędne do tego.

 

 

Komplementy i wspólne spędzanie czasu

 

Komplementy wzbudzają emocje, które kobieta potrzebuje. Czuje się doceniana i atrakcyjna, jednak taką taktykę stosują także najwięksi podrywacze. Niekiedy trudno odróżnić, co jest mówione szczerze, a co jest kłamstwem na potrzeby zdobycia Ciebie. Warto zwrócić uwagę na to, jak skonstruowane są komplementy. Zakochany mężczyzna dostrzega znacznie więcej szczegółów i mówi Ci je, żebyś mogła poczuć, że Cię kocha. Ponadto zakochany partner chce spędzać z ukochaną osobą jak najwięcej czasu. Wspólne oglądanie filmów jest zdecydowanie lepsze niż robienie tego samotnie. Partner, nawet gdy będzie bardzo zmęczony, to znajdzie dla Ciebie czas, który spędzicie razem. W ten sposób ludzie okazują sobie bliskość, przywiązanie i miłość. To bardzo ważne w przypadku budowania zdrowych relacji. Wspólne wyjścia do znajomych, czy też na spacer, to wspaniała okazja właśnie do tego. Osoby spędzające ze sobą dużo czasu umieją zrozumieć się bez słów. Dzieje się tak, ponieważ uczą się one wspólnego życia, zachowań, jakie ma druga osoba i przewidywać myśli partnera, co bardzo często im wychodzi.

 

Pomoc i wsparcie w każdej sytuacji

 

Dobry partner to osoba, z którą jesteście na dobre i na złe. Potrafi Ci pomóc w życiu w każdej sytuacji, nawet jeśli wydaje się ona beznadziejna. Nie traktuje Cię jako kogoś dorosłego, kto musi samodzielnie zmierzyć się z wyzwaniem, ale wspiera Cię, pyta o różne rzeczy i często także dodaje otuchy oraz pomaga fizycznie. Dwie osoby, które się kochają tworzą synergię. Takie rzeczy się czuje naprawdę. Ponadto dobry partner słucha, wyciąga z rozmowy ważne kwestie, zapamiętuje je i zawsze stara się odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Życie pisze różne scenariusze i niekiedy trudno jest trafić na idealną osobę. Czasami nie jest to spowodowane brakiem szczęścia, a zbyt dużymi wymaganiami. Jeśli zależy Ci na tym, aby móc szczęśliwie kroczyć przez życie z Twoją drugą połówką, to również i Twoje myśli muszą być skierowane na nią. Wspólnie musicie spędzać czas, znać swoje najlepsze strony i te słabsze. Dzięki temu razem będziecie mogli realizować swoje cele i pasje. Partner powinien nie tylko mówić, że kocha, ale także te słowa przelewać na uczucia. Ponadto wie on, co jest Twoją pasją i nie krytykuje jej, a zamiast tego razem z Tobą stara się ją rozwijać.

 

Niespodzianki i uśmiech

 

Twój facet niespodziewanie pisze Ci, że będzie u Ciebie za kilkanaście minut, bo chce zabrać Cię na romantyczny spacer? Takie małe niespodzianki to naprawdę oznaka, że Cię kocha i chce spędzać z Tobą każdą chwilę swojego życia. Jeśli do tego regularnie mówi "kocham", to nie powinnaś mieć wątpliwości. Żaden mężczyzna, który nie ma poważniejszych planów w stosunku do kobiety nie będzie się silić na romantyczne znaki i nie będzie mówił, że kocha, bo po co, skoro i tak ma inne zdanie na ten temat. Zwracaj uwagę także na uśmiech. Ten potrafi powiedzieć bardzo dużo o drugiej osobie, jej humorze i charakterze. Oczywiście nie możesz do tego podchodzić zbyt egoistycznie - to, że partner nie uśmiecha się cały czas, nie znaczy, że Cię nie kocha. Może mieć trudniejszy dzień w pracy, ale to wtedy Ty powinnaś przejąć pałeczkę i zatroszczyć się o niego. Wzajemne wywoływanie uśmiechu na twarzy potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

 

Troska o Twoje dobro

 

Twój partner troszczy się o Ciebie? W chłodne dni dba o to, abyś się ciepło ubrała? Innym razem nosi Twoje zakupy, abyś nie musiała dźwigać? Właśnie takie sytuacje w życiu pokazują siłę uczuć. Fakt, że z każdej strony otrzymujesz wsparcie i troskę musisz doceniać. Dzięki nim czujesz się kochana i wiesz, że ktoś się Tobą opiekuje. Nie musisz wtedy zadawać sobie pytania: "czy on mnie kocha?" Masz tego pełną świadomość.

 

Czy on mnie kocha? 

 

Partner, który darzy swoją drugą połówkę uczuciem z pewnością robi wszystkie te rzeczy, które zostały opisane. Bardzo łatwo trafić na nieodpowiednią osobę, która nie będzie warta naszego czasu. Nie oznacza to wcale, że nie da się znaleźć miłości. Niekiedy znalezienie tego jedynego lub tej jedynej wymaga więcej czasu, ale finalnie okazuje się, że było warto. Wtedy nie zastanawiasz się "czy on mnie kocha?" tylko to wiesz, bo Ci to pokazuje na co dzień.

 

« Powrót