Ile kosztuje sesja tarota?

Ile kosztuje sesja tarota?

| Autor:

Usługi świadczone przez wróżki stały się w ostatnich latach niezwykle popularne - i to zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet w różnym wieku. Jedną z najchętniej wybieranych jest zaś wróżenie z kart tarota. Na czym polega taka usługa i jaki jest jej koszt?

Jak działa wróżenie z kart tarota?

Tradycja wróżenia z kart tarota znana jest już od kilkuset lat. Szacuje się, że po raz pierwszy do przepowiadania przyszłości wykorzystano  je w XVIII wieku. Na przełomie wieków XIX i XX Tarot została zaś spopularyzowany na całym świecie, wraz z rozwojem zainteresowania okultyzmem jako takim. Z każdym kolejnym stuleciem sztuka ta rozwijała się jednak i była regularnie doskonalona dzięki wiedzy, którą udało się zgromadzić kolejnym pokoleniom wróżek i wróżbitów. 


Obecnie w talii tarota znajduje się 78 kart, podzielonych na Arkana Wielkie (22 karty) oraz Arkana Małe (56 kart). Co ciekawe, sposób pozyskiwania informacji z kart tarota został już zbadany przez naukę - a w szczególności prekursora psychologii Carla Gustava Junga. Wykorzystuje on zjawiska losowości (dlatego też konieczne jest przetasowanie kart przed wróżbą), pamięci (choć mowa tu o pamięci podświadomej) oraz synchroniczności - czyli zbioru pozornie nieistotnych zdarzeń, które jednak mają kluczowe znaczenie dla odbiorcy wróżby. Niebagatelną rolę odgrywa tu też zbiorowa nieświadomość - jak wykazuje Jung, każdy z nas połączony jest ze sobą pewną niewidzialną siecią.

 

 To właśnie ten fakt wykorzystują wróżbici do analizy problemów klienta i odnajdywania odpowiedzi na nie z pomocą Tarota. 

 

Od czego zależy koszt sesji tarota?

Koszt sesji Tarota zależy od kilku różnych czynników. Oczywiście, niebagatelne znaczenie ma renoma danego wróżbity i odsetek pozytywnie zweryfikowanych wróżb jego autorstwa. Tak, jak w przypadku każdego innego zawodu - osoby rozpoznawalne w świecie ezoteryki, o bogatym doświadczeniu i dużej liczbie sprawdzonych wróżb swoje usłúgi siłą rzeczy cenią wyżej, niż osoby dopiero wchodzący na rynek.

 

Nie bez znaczenia jest także stopień skomplikowania problemu klienta, oraz temat, jakiego dotyczyć ma wróżba. Tarocista musi bowiem zawsze dobrze go poznać i upewnić się, że w pełni rozumie, co “mówią” do niego karty, zanim udzieli jakiejkolwiek rady. Im bardziej poważny problem danej osoby, tym większego zaangażowania wymaga on od tarocisty. Nie bez przyczyny najwięcej kosztują rozkłady biznesowe i specjalistyczne.


Oczywiście, znaczenie mają również czynniki bardziej prozaiczne - długość sesji, czy też nawet, jak w przypadku każdego innego zawodu, miasto, w którym wykonywana jest usługa.

 

Ile kosztuje sesja tarota?

Ile więc zapłacimy za sesję tarota? Ceny takiej usługi cechują się dość dużą rozbieżnością - istnieją bowiem wróżki i wróżbici, którzy za podstawową wróżbę liczą sobie mniej, ale nie są tak wiarygodni. Inni zaś żądają kwoty nawet kilkukrotnie większej. W sytuacji jednak, gdy zależy nam na konkretnej, pełnej analizie naszego problemu przez doświadczonego specjalistę, warto wykupić sesję trwającą przynajmniej godzinę. Koszt takiej sesji u doświadczonego tarocisty waha się, 170-200 złotych za 50 minutową sesję.

« Powrót