Karta tarota : Cesarz

Karta tarota : Cesarz

| Autor:

Tarot, najprościej tłumacząc, jest to sztuka odczytywania (wróżenia) z talii przeznaczonych do tego kart. Każda z tych kart niesie za sobą określone znaczenie na wielu płaszczyznach, miłości, sukcesu itd. Współczesne talie składają się aż z 78 kart i dzielą się na dwie grupy - Małe Arkana oraz Wielkie Arkana. W dzisiejszym artykule opisujemy jedną z kart pochodzącą z talii Wielkich Arkan - Cesarza.

Cesarz - opis karty

Jest to karta ściśle związana z astrologicznym bykiem. Oznaczona jest liczbą 4, a jej ogólne znaczenie to sukces, władza, potęga. Na karcie widnieje postać Cesarza, który siedzi na tronie. Tron (symbol Marsa) ten zdobiony jest przez baranie głowy. Głowa barana widoczna jest także na pelerynie postaci. Ma on długą, białą brodę, która symbolizuje mądrość. W rękach trzyma on kolejny: berło Ankh oraz globus. Oba te przedmioty stanowią symbol władzy oraz potęgi. Cesarz oznacza nie tylko dominację, ale także ogromny autorytet wśród ludzi oraz sukces zawodowy.

Karta w pozycji prostej

W Tarocie ważna jest również płaszczyzna odczytywania kart. W pozycji prostej Cesarz ukazuje to, co powiedziane zostało już wcześniej - władzę, dominację, potęgę, sukces zawodowy, a także urok, mądrość, bystry wzrok.

Karta w pozycji odwróconej

W pozycji odwróconej jednak Cesarz traci swój urok i pozycję. Wówczas jawi się on jako despota, tyran, władca, którego nie obchodzą poddani, nie liczy się z ich życiem. Definiuje to człowieka, który żyje według zasady "po trupach do celu". Do każdej złej osoby jednak to zło powróci - przeciwko Cesarzowi staną poddani, a złym ludziom ktoś inny w końcu "podłoży nogę".

Karta w układach o miłości

Cesarz definiuje mężczyznę, który w związkach oraz relacjach z drugą płcią jest osobą dominującą, władczą. Jest on człowiekiem niezawodnym oraz odpowiedzialnym, nie obiecuje złotych gór, ale także nie rzuca słów na wiatr. Można mu ufać. Osoba, której ujawniła się karta Cesarza, będzie niezawodnym mężem lub chłopakiem. Taki ktoś gotowy jest do życia rodzinnego.

Jeżeli karta objawi się samotnej kobiecie - na jej drodze pojawi się prawdziwy dżentelmen, mężczyzna idealny.

Karta w układach o pracy/finansach

Jeżeli ta karta ujawni się Tobie, wówczas osiągniesz ogromny sukces w swojej karierze. Oznaczać ona może założenie dobrze prosperującej firmy lub niesamowity awans, a także stabilność finansową, a co za tym idzie - upragniony spokój. Jeżeli posiadasz już zarejestrowaną firmę Cesarz zwiastuje wzrost płac lub zysków netto. 

Karta w układach o zdrowiu

Cesarz jest naprawdę szczęśliwą kartą, nawet, jeśli chodzi o zdrowie. Zwiastuje on całkowity brak chorób u chłopców oraz mężczyzn, a także siny układ odpornościowy. Wróżka widząc tę kartę może zalecić częstsze ćwiczenia ruchowe oraz oblewanie się gorącą wodą - dzięki Cesarzowi dodatkowo poprawi to zdrowie mężczyzny.

Jeżeli chodzi o zdrowie psychiczne osoba widząca kartę Cesarza nie musi się martwić - oznacza ona, iż poczujesz ogromną chęć życia, a także będziesz potrafić motywować siebie oraz swoje otoczenie, swoich bliskich.

« Powrót