Karta Tarota : Cesarzowa

Karta Tarota : Cesarzowa

| Autor:

Karta Cesarzowa w tarocie oznaczona jest numerem III. Przedstawia ona zwykle dojrzałą kobietę w stanie błogosławionym, która zasiada na tronie. Niektóre talie tarota przestawiają kartę Cesarzowa jako kobietę z dzieciątkiem w ręku, która do złudzenia może przypominać Matkę Boską. Karta ta zawsze wskazuje na narodziny- w sensie dosłownym lub przenośnym, a także na rozpoczęcie nowego etapu życia. Jak więc powinniśmy ją interpretować?

Cesarzowa- opis karty

Jak zostało już wspomniane, karta Cesarzowa przedstawia dojrzałą kobietę z dzieciątkiem w ręku lub w ciąży. Zwykle ubrana jest ona w długą suknię i zasiada na tronie. Karta Cesarzowa odnosi się bezpośrednio do materializmu w naszym życiu i symbolizuje, że czeka nas coś nowego. Cesarzowa może również wskazywać na swojego rodzaju odnowienie od strony duchowej i emocjonalnej.

Karta Cesarzowa w pozycji prostej

Karta Cesarzowa w pozycji prostej jest dosłownym symbolem płodności i zwiastuje ciąże lub narodziny dziecka. Niemniej jednak może ona odnosić się także do korzyści i dobrobytu materialnego. Karta Cesarzowa w pozycji prostej to również symbol miłości, radości i szczęścia. Świadczy ona także o silnym instynkcie macierzyńskim.

Karta Cesarzowa w pozycji odwróconej

Karta Cesarzowa w pozycji odwróconej nie zawsze traktowana jest jako dobra wróżba. Wskazuje ona bowiem na to, że nasze życie zdominowane jest całkowicie przez wartości materialne, które doprowadziły do zaniedbania sfery duchowej. Dodatkowo Cesarzowa w tej pozycji wskazuje na nadmierną opiekuńczość, próżność, a także na małżeńską niewierność.

Karta Cesarzowa w układach o miłości

Jeśli karta Cesarzowa pojawiła się w układach o miłości, należy zawsze traktować ją jako wyjątkowo korzystną wróżbę. Zwiastuje ona, że czeka nas szczęście w miłości oraz fakt, że nasza relacja jest wyjątkowo stabilna. Może ona również zasygnalizować, że po burzliwym okresie w związku, w końcu zapanuje w nim harmonia.

Karta Cesarzowa w układach o w pracy/finansach.

Karta Cesarzowa w układzie o finansach również jest powodem do zadowolenia. Wróży ona szybki sukces w pracy, perspektywy awansu i poprawę sytuacji materialnej. Karta Cesarzowa w tych układach wskazuje również na powodzenie w interesach i korzystną inwestycję.

Karta Cesarzowa w układach o zdrowiu

Karta Cesarzowa w układach o zdrowiu ma szczególne znaczenie dla kobiet. Zwraca ona uwagę na to, że nadszedł dobry moment na planowanie rodziny i wskazuje, że panie mogą wkrótce cieszyć się z zajścia w ciąże. W ogólnym rozumieniu, karta Cesarzowa wskazuje na dobrą energię i siły witalne.

« Powrót