Karta Tarota : Gwiazda

Karta Tarota : Gwiazda

| Autor:

Karta Gwiazda w tarocie przyjmuje numer XVII. W wielu taliach przedstawia postać nagiej kobiety, która z dwóch dzbanków nalewa wodę. Woda z jednego dzbanka spływa do strumienia, a z drugiego wsiąka w ziemię. Co warto wiedzieć o tej karcie?

Opis karty

Nad głową kobiety widzimy gwiaździste niebo, przy czym ona sama wygląda niczym jedna z gwiazd. Co ciekawe, karta Gwiazda jest symbolem nadziei na przyszłość i oderwania się od teraźniejszości. Woda przez cały czas płynie, wpada do strumienia i wsiąka w ziemię, tak aby powrócić na powierzchnię jako para. To wskazuje, że karta dużo mówi o zmianie oraz nadziei na zmiany. Zachęca do dokonania zmian w swoim życiu, które będą pełne korzyści. Karta symbolizuje chęć podążania swoją drogą, która daje nam szczęście. 

 

Karta w pozycji prostej

Karta ma różne znaczenie, co zależy od jej pozycji. Gwiazda w pozycji prostej wskazuje na poznanie siebie, życiowego celu i własnych oczekiwań. Nie bez znaczenia jest wyzwolenie od oczekiwań innych osób. Poza tym, karta w prostej pozycji symbolizuje zadowolenie, dary duchowe, spokój i inspirację. 

Karta w pozycji odwróconej

Pozycja odwrócona wskazuje utracone nadzieje, marzenie i ucieczkę od rzeczywistości do świata fantazji. Przygnębienie może dotyczyć utraty kogoś lub czegoś, co było nam bliskie. Pozycja odwrócona to także wątpliwości i pesymizm. 

Karta Gwiazda w układach miłości

Jeśli mowa o uczuciach, karta dotyczy związku harmonijnego, który opiera się na zaufaniu. Taki związek ma często duchowy charakter i oznacza zrozumienie. Kobieta, która wylosowała tę kartę może zajść w ciąże w niedługim czasie. Plusem jest wróżba powodzenia i spełnienia w miłości. 

Karta Gwiazda w układach o finansach i pracy

Faktem jest, że Gwiazda jest dobrym znakiem w przypadku zapytań o finanse i pracę. Wskazuje na inwestycje i odniesienie sukcesu na polu zawodowym. Ponadto, jest zapowiedzią spełnienia marzeń na drodze zawodowej. Może wskazywać na rozpoczęcie nowej pracy. 

Karta Gwiazda w układach o zdrowiu

Co ciekawe, Gwiazda wróży powrót do zdrowia i daje szansę na lepsze życie osobom, które aktualnie chorują. Zapowiada dobrą energię i to, że leczenie da pozytywne skutki. Co do schorzeń, karta wskazuje na środkową część układu oddechowego, czyli kłopoty z płucami. 

Nie zapominajmy o tym, że karta wskazuje na rozpoczęcie nowego etapu w życiu i nawiązanie nowych znajomości. Może z pewnością zapowiadać spokój po trudnych przejściach. Gwiazda zapowiada wizytę w operze, salonie kosmetycznym, w teatrze lub na wycieczce krajoznawczej. 

 

« Powrót