Karta Tarota : Kuglarz

Karta Tarota : Kuglarz

| Autor:

Kuglarz, zwany inaczej Magiem, to pierwsza z kart tarota należących do Wielkich Arkanów. Przedstawia mężczyznę z różdżką i znakiem nieskończoności nad głową. Jego dłonie wskazują niebo i ziemię, łącząc te dwie rzeczywistości w osobie maga. W pobliżu znajdują się też oznaczenia Małych Arkan: oprócz różdżki jest to kielich, miecz i moneta. Co przynosi Kuglarz, pojawiający się w czasie stawiania tarota?


Znaczenie karty Kuglarz

 

Kuglarz to symbol silnej woli i potencjału. Ułożony w pozycji prostej, jest pełen inspiracji i woli tworzenia. Oznacza mądrość, miłość do nauki i odkrywania nowych aspektów świata. To karta transformacji i kreatywności, która pozwoli spełnić wizje i zamanifestować je w realnym świecie, niczym Kuglarz sięgający jednocześnie do nieba i ziemi. Kuglarz to początek: plany i manifestacje, które spełnią się dzięki sile woli i licznym talentom, jakie posiadamy. 

Karta w pozycji odwróconej 


Karta w takiej pozycji przedstawia przeciwieństwo swoich właściwości. Wskazuje na blokady w przepływie energii, kreatywnej lub umysłowej, Sugeruje problemy w komunikacji z innymi i własnym ja, które mogą przyczynić się do zastoju. Kuglarz informuje o tym, że plany, jakie powzięliśmy są wybrakowane lub źle przemyślane, lub przy ich realizacji nie wykorzystujemy w optymalny sposób naszych talentów. Jednocześnie może też dawać do zrozumienia, że ktoś w naszym towarzystwie może mieć nieszczere lub nawet szkodliwe intencje. Odwrócony Kuglarz ostrzega przed zdradą i oszustwem. Widząc Kuglarza w odwróconej pozycji, warto zrobić krok w tył i poważnie zastanowić się nad kolejnymi działaniami.

Karta w układzie miłości 

W miłości i uczuciach Kuglarz tworzy nowe możliwości, czy to do poznania nowych osób, czy do okazania obecnym partnerom naszych uczuć. Inspiruje do zrobienia pierwszego kroku i wyjściu naprzeciw uczuciom. Zachęca, by zrozumieć własny potencjał i wykorzystać go w działaniu, bez wahania i wątpliwości.

Karta w układzie biznesu

W biznesie, pracy i finansach Kuglarz to karta pełna perspektyw. Wieszczy nadchodzące możliwości: nowe stanowiska i obowiązki, które przyniosą nam korzyść, jeśli odważnie zdamy się na nasze talenty i intuicję. Kuglarz radzi, by nie przepuścić okazji i użyć naszych umiejętności, by optymalnie wykorzystać sytuację i zdobyć korzyści.

Karta w układach o zdrowiu 

Zmiany i możliwości, jakie niesie ze sobą Kuglarz, dotyczą też zdrowia. Dla osób chorych i niedomagających będzie to wyzdrowienie czy polepszenie, także emocjonalne. Podobnie jak w miłości i biznesie, Kuglarz będzie wymagał zaangażowania i proaktywności, żeby rozwiązać problemy ze zdrowiem lub zabezpieczyć je na przyszłość. 

 

 

« Powrót