Karta Tarota : Rydwan

Karta Tarota : Rydwan

| Autor:

Rydwan jest jedną z kart tarota. Oznaczony został numerem VII. Jest symbolem ruchu, pędu do przodu, zmiany miejsca lub lokalizacji. Karta ta bardzo często określana jest także jako Powóz, Woźnica, Wóz triumfalny albo też Pojazd Ozyrysa. Przedstawia ona człowieka, woźnicę prowadzącego powóz, który jest zaprzężony w dwa konie. Jeden z nich przodujący jest biały i silny. Drugi z kolei ciemny oraz dziki. Zwierzęta te symbolizują dwie różne energie, które współpracując ze sobą, tworzą harmonijną jedność. Sam woźnica jest symbolem panowania i władzy nad nimi.

Karta Rydwan w pozycji prostej

W pozycji prostej karta ta oznacza nadchodzący ruch. W pozytywnym aspekcie z pewnością będą to zmiany. Mogą one dotyczyć realizacji planów lub marzeń. Karta ta jest także zapowiedzią ważnych zdarzeń w życiu. Jej negatywny wydźwięk może mieć związek z nadchodzącymi komplikacjami, np. zmianą pracy, zmianą miejsca zamieszkania lub porażką zawodową.

Karta Rydwan w pozycji odwróconej

Odwrócona pozycja karty świadczy o zniecierpliwieniu lub mającej nadejść utracie kontroli. Nadchodzące wydarzenia czy też informacje nie będą optymistyczne i zwiastują problemy. Karta w tej pozycji mówi o tym, że Rydwan pędzi, a przed nim mogą pojawić się nieprzewidziane przeszkody.

Karta Rydwan w układach o miłości

Karta ta informuje o konieczności rywalizacji, zdobywania partnera. Może także być zapowiedzią romansu oraz zabiegania o drugą osobę. Świadczy o wzajemnej fascynacji oraz najgorętszej fazie romansu. W niektórych przypadkach może także oznaczać wspólną podróż np. poślubną.


 Karta w układach o w pracy/finansach

W tym przypadku VII karta niesie ze sobą pozytywne informacje. Wróży zwykle zmiany na lepsze. Może zapowiadać awans, przypływ gotówki, zakończoną sukcesem realizację projektu. Nakazuje skupić się na jednym wybranym zadaniu. Może być także zapowiedzią podróży służbowej.


 Karta w układach o zdrowiu

Pojawienie się karty Rydwan w układzie o zdrowiu oznacza nadchodzący szybki powrót do dawnej kondycji, ozdrowienie, dobre samopoczucie. W negatywnym przypadku jest ostrzeżeniem przed dolegliwościami podróżnych np. chorobą lokomocyjną.

Znaczenie karty Rydwan

Karta Rydwan oznacza silną wolę i podróż. Według niej każdy człowiek może osiągnąć cel, jaki sobie wyznaczył. Konieczne jest jednak włożenie w to wysiłku. Osoba podejmująca się jakiegoś wyzwania jest się przysłowiowym woźnicą, a konie podjętym zadaniem. Jego początek, to początek podróży. Prowadzący nie jest jeszcze doświadczony i uczy się jak prowadzić zwierzęta. Uświadamia sobie także, posiadanie ogromnej siły, ale też i niedoskonałości, których pokonanie umożliwi mu osiągnięcie sukcesu. 

 

 

 

 

 

« Powrót