Karta Tarota : Siła (Moc)

Karta Tarota : Siła (Moc)

| Autor:

Karta Siła (Moc) została oznaczona w talii tarota numerem XI. Zwykle przedstawia ona lwa z rozwartą paszczą, a także kobietę, która jest wstanie nad tym zwierzęciem zapanować. Kobieta wyróżnia się siłą woli i opanowaniem, co pomaga jej uspokoić drapieżnika. Jak więc interpretować tę kartę tarota?

Karta Siła (Moc)- opis karty

Jak zostało to już wspomniane, karta Siła (Moc) przedstawia postać delikatnej, aczkolwiek zdeterminowanej kobiety, która swoim opanowaniem i wewnętrzną siłą zamyka paszczę drapieżnikowi. Kobieta przyodziana jest w białą suknię z kwiatami, a jej twarz jest pogodna i całkowicie spokojna. Karta ta zwykle budzi sympatyczne skojarzenia i potęguje uczucie harmonii oraz wewnętrznego opanowania.

Karta Siła (Moc) w pozycji prostej

Karta Siła (Moc) w pozycji prostej zwykle odnosi się do naszego charakteru i jest wyjątkowo pozytywną wróżbą. Oznacza ona bowiem determinację i opanowanie, a także wysoki poziom dyscypliny. Karta ta symbolizuje również ogromne pokłady energii, które w nas drzemią oraz odnosi się do umiejętnego kontrolowania emocji i popędów.

Karta Siła (Moc) w pozycji odwróconej

Karta Siła (Moc) w pozycji odwróconej symbolizuje negatywne aspekty naszej osobowości. Wskazuje ona na zbytnią pewność siebie, poczucie wyższości oraz pyszałkowatość. Co więcej, może ona wskazywać również na to, że mamy tendencję do agresywnych zachowań, szczególnie w momencie, kiedy chcemy przeforsować swój pomysł lub dane rozwiązanie.

Karta Siła (Moc) w układach o miłości 

Karta Siła (Moc) pojawiająca się w układzie o miłości zwykle jest optymistycznym symbolem. Wskazuje na płomienne uczucie i namiętność pomiędzy partnerami. Może także odnosić się do stanowczego i mocnego wyrażania swoich uczuć. Negatywny aspekt tej karty może wskazywać na uzależnienie od seksu.

Karta Siła (Moc) w układach o w pracy/finansach

Karta Siła (Moc) w układzie o finansach i pracy jest wyjątkowo pozytywną wróżbą. Zwykle wskazuje ona na to, że niedługo możemy spodziewać się ogromnego sukcesu zawodowego, a także przypływu nieoczekiwanej gotówki. Co więcej, wróży ona rywalizację w miejscu pracy, która jednak rozstrzygnie się dla nas w wyjątkowo pozytywny sposób.

Karta Siła (Moc) w układach o zdrowiu

Karta Siła (Moc) w układach o zdrowiu również ma pozytywny wydźwięk. Zwykle symbolizuje ona dobre zdrowie i samopoczucie lub szybki powrót do pełni sił witalnych po przebyciu choroby lub operacji. Czasami jednak karta Siła (Moc) może wskazywać na problemy z naszym układem odpornościowym i skłonność do infekcji.

« Powrót