Karta Tarota : Wieża, Dom Boga, Błyskawica

Karta Tarota : Wieża, Dom Boga, Błyskawica

| Autor:

Pierwsze karty tarota pojawiły się już w XVw. Od tego czasu wykorzystuje się je do gier, wróżenia albo medytacji. Współczesna talia karota przeznaczona do wróżb liczy sobie zwykle 78 kart podzielonych na dwie podstawowe grupy zwane Wielkie Arkana oraz Małe Arkana. Karty tarota pomagają nam przewidzieć przyszłość, sugerują na co powinniśmy zwracać uwagę i jak postępować w określonych sytuacjach. Jednak wróżby za pomocą kart będą przydatne tylko wówczas, gdy potrafimy właściwie interpretować wyniki.

Wieża w talii karota, jak ją interpretować? 

Karta Wieża obecna w tarocie w interpretacji jej znaczenia budzi przede wszystkim lęk i obawę. To z kolei XVI z kart, nazywana również Wieżą Boga czy Domem Boga. Najczęściej w przedstawieniu wizualnym pokazuje płonącą wieżę, która na skutek kataklizmu rozpada a na jej tle widać spadające sylwetki ludzi. Współcześnie coraz częściej zwizualizowana jest delikatną w konstrukcji wieżą albo błyskawicą widoczną na ciemnym tle nieba. Błyskawica zatem to współczesna Wieża, zapowiedź zmian. 

Wieża mocno ingeruje w uczucia i relacje 

Pojawiająca się w trakcie wróżby Wieża zapowiada przełomowe wydarzenie w uczuciach, najczęściej jest to rozstanie, kłótnia a nawet rozwód. Jednak nie musi to być gwałtowne zdarzenie, Wieża raczej potwierdza problemy w związku, brak możliwości porozumienia się, przypomina, że to co miało upaść na pewno upadnie. Zatem de facto zapowiada rozstania, ale jednocześnie traktuje je jako zapowiedź nowego etapu w życiu, niekoniecznie negatywnego. Informuje odbiorcę wróżby, że nadszedł czas na podejmowanie ważnych decyzji w życiu i pozostawienie za sobą dotychczasowego status quo. 

Dom Boga a kariera zawodowa 

W pracy zawodowej Wieża wieszczy zmianę, przejście do kolejnego etapu zawodowego. Może wskazywać na stratę finansową, utratę dokumentów, zwolnienie z pracy, gwałtowną zmianę w kwestiach zawodowych i finansowych. Oznacza to, że przejście do szczęśliwszego okresu w życiu poprzedzone będzie spektakularnymi życiowymi wydarzeniami. Błyskawica widoczna na karcie zapowiada wybuch emocji, czas ogromnej destrukcji a jednocześnie mobilizacji, która ma umożliwić przejście do kolejnego etapu. 

Wieża Boga w zdrowiu i chorobie 

Wieża Boga zapowiada również nagłe problemy ze zdrowiem, chorobę lub wypadek, również w obszarze psychiki. Wieża nabiera również znaczenia wówczas, gdy sąsiaduje z innymi kartami. W obecności Wisielca kieruje uwagę odbiorcy na problemy natury psychicznej. Bezruch i stagnacja Wisielca może zapowiadać nawet depresję. Jeżeli Błyskawica nie wnosi dodatkowych informacji może zapowiadać choroby kręgosłupa, kości, wskazywać na urazy, czyli wiele z symptomów powstających na skutek poważnego wypadku. 

 

 

« Powrót