Karta Tarota : Wisielec

Karta Tarota : Wisielec

| Autor:

Karta Wisielec w tarocie oznaczona jest numerem XII. Zwykle wielu osobom pojawienie się tej karty w rozkładzie potrafi mocno zmrozić krew w żyłach. Prezentuje ona bowiem człowieka zawieszonego za jedną nogę, do góry nogami. Jak więc można tę kartę interpretować?

Karta Wisielec- opis karty

Karta Wisielec przedstawia wizerunek człowieka, który bezradnie zwisa do góry nogami. Mimo iż wydaje się on być zrelaksowany, a jego twarz nie wyraża niepokoju, to interpretacje karty wskazują na zupełnie co innego. Karta Wisielec odnosi się do momentu w naszym życiu, w którym nie możemy podjąć konkretnej decyzji i znajdujemy się w tzw. stanie zawieszenia.

Karta Wisielec w pozycji prostej

Karta Wisielec w pozycji prostej jest zwykle interpretowana jako pozytywna wróżba. Wskazuje ona na odrzucenie utartych schematów i poświęcenie się w myśl konkretnej idei. Niemniej jednak warto również zwrócić w tym momencie na nieco mniej korzystny wydźwięk tej karty. Wisielec w pozycji prostej odnosi się również do niemożliwości podjęcia decyzji i dobrowolnemu poddaniu się okolicznościom.

Karta Wisielec w pozycji odwróconej

Karta Wisielec w pozycji odwróconej jest intepretowana w sposób dość pesymistyczny. Najczęściej odnosi się ona do momentu, w którym zdecydowaliśmy się poddać i polegamy na biegu wydarzeń. W tej pozycji Wisielec oznacza również względną stagnację.

Karta Wisielec w układach o miłości 

Karta Wisielec w układach o miłości powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Zwykle wskazuje ona na fakt, że działamy wbrew sobie i poświęcamy się dla dobra naszego związku. Może ona również zwiastować konieczność znalezienia innych możliwości rozwiązania konfliktów między partnerami.

Karta Wisielec w układach o w pracy/finansach

Karta Wisielec w odniesieniu do finansów również nie jest korzystną wróżbą. Może ona symbolizować szybką utratę pracy lub degradację z zajmowanego stanowiska. Symbolizuje ona również niezadowolenie ze swojego życia zawodowego lub konieczność spłacenia zaciągniętych i ciążących na nas zobowiązań finansowych.

Karta Wisielec w układach o zdrowiu

Karta Wisielec w układach o zdrowiu może być dość szeroko interpretowana. Niemniej jednak najczęściej związana jest ona z naszym zdrowiem psychicznym. Odnosi się ona do zaburzeń emocjonalnych, stanów depresyjnych lub innych problemów o podłożu psychicznym. Może ona także wskazywać na toczące nas uzależnienia od alkoholu bądź innych substancji psychoaktywnych. Karta Wisielec może również wskazywać na problemy z odpornością organizmu.

« Powrót