Karty Tarota : Śmierć

Karty Tarota : Śmierć

| Autor:

Karta Śmierć w talii tarota posiada numer XIII. Z pewnością pojawienie się tej karty w układach może wzbudzić pewne obawy i niepokój. Przedstawia ona sylwetkę kościotrupa z kosą, czyli tradycyjny symbol i najczęstsze wyobrażenie o śmierci. Jednak co ta karta zwiastuje?

 

Karta Śmierć- opis karty

Karta Śmierć w układzie tarota zwykle opatrzona jest sylwetką kościotrupa z kosą, który zasiada na koniu. Dodatkowo wizualizacja tej karty podkreślona jest przez ciemne i ponure kolory, które nadają jej dodatkowego wyrazu. Na drugim planie przestawione są zaś zniszczenia i zgliszcza, które dopełniają wygląd karty Śmierć. Nic więc dziwnego, że to właśnie ta karta budzi w każdym układzie największe obawy.

Karta Śmierć w pozycji prostej

Karta Śmierć w pozycji prostej nie jest powodem do niepokoju. Zazwyczaj interpretowana jest ona jako swoisty symbol odrodzenia i początku "czegoś" nowego w naszym życiu. Zwiastuje ona więc pewną transformację i zmiany. Jednak karta Śmierć w pozycji prostej ma również swoją bardziej pesymistyczną stronę, która zwiastuje nam możliwą katastrofę lub traumatyczne wydarzenia w życiu.

Karta Śmierć w pozycji odwróconej

Karta Śmierć w pozycji odwróconej zwykle jest najczarniejszą wróżbą. Może ona zwiastować faktyczną śmierć, jako stan fizyczny. Co więcej odnosi się ona także do długiej i ciężkiej żałoby, a także straty, z którą nie będziemy mogli się pogodzić.

Karta Śmierć w układach o miłości 

Karta Śmierć w układzie o miłości zwykle symbolizuje bolesne rozstanie i zakończenie danej relacji. Jednocześnie pozytywna strona tej karty wskazuje na to, że zakończenie danego związku będzie dla nas korzystnym rozwiązaniem. Śmierć może również wskazywać na to, że dany związek potrzebuje zmian, by dalej trwać.

Karta Śmierć w układach o w pracy/finansach

Kara Śmierć w układach o finansach i pracy również nie jest dla nas korzystną wróżbą. Wskazuje ona na konflikty w pracy, a nawet na możliwość jej utraty. Dodatkowo otrzymanie Śmierci w układzie o finansach zwiastuje szybkie pogorszenie się naszej sytuacji finansowej i utratę dobrobytu materialnego.

Karta Śmierć w układach o zdrowiu

Nie trudno się domyślić, że w układach o zdrowiu Karta Śmierć również nie zwiastuje niczego pozytywnego. Może ona odnosić się do konieczności poddania się zabiegowi lub operacji. Z drugiej zaś strony, może ona wskazywać na istnienie nieuleczalnej i śmiertelnej choroby lub wystąpienie poważnych komplikacji zdrowotnych. Dostanie Śmierci w tym układzie, powinno nas skłonić do wykonania szeregu badań.

« Powrót