Dom według feng shui

Dom według feng shui

| Autor:

Urządzając dom warto kierować się nie tylko poczuciem estetyki i naszym gustem, ale poznać zasady feng shui. To pozwoli nam zorganizować dom w sposób dla nas zdrowy i poprawić swój los.

Fascynująca wiedza starożytnych Chińczyków

Podstawą filozofii feng shui jest przepływ energii. Nałożenie na plan domu siatki bagua pozwala precyzyjnie określić, który obszar naszego mieszkania określa pracę zawodową, finanse lub miłość. Zorganizowanie przestrzeni wg feng shui w domu, wpłynie korzystnie na każdą z tych życiowych stref.

Zaplanowanie miejsc wypoczynku, przygotowywania posiłków, zabawy, ustawienie mebli, rodzaje kwiatów w domu, to wszystko ma znaczenie. Nic nie powinno blokować przepływu energii, a więc niepożądane są szuflady pod łóżkami, zagracone przejścia. Najlepsze są wszelkie zaokrąglone kanty i kwiaty o miękkich liściach, gdyż te spiczaste jakie ma juka, tną przestrzeń i nas ranią. Przestrzegając elementarnych zasad filozofii chińskiej można zorganizować naprawdę przyjazny i zdrowy dom.

Podstawowe zasady feng shui i urządzania mieszkania

Czystość i jasność. Mieszkanie powinno być utrzymane w jasnych barwach i najlepiej by było słoneczne. Światło dnia nastraja nas pozytywnie, daje siłę i radość. No i porządek, zachowanie porządku wokół siebie sprzyja porządkowi wewnątrz człowieka. Energia domu powinna mieć miejsce do swobodnego się przemieszczania, dlatego wszelkie przejścia muszą być zawsze wolne. Dzięki temu rodzi się feng shui miłość. W mieszkaniu powinno znajdować się jedno miejsce, gdzie chętnie będą się gromadzić jego mieszkańcy. Najczęściej jest to stół w salonie lub kuchni. Pozytywne relacje, przebywanie razem to mocne ładowanie baterii na co dzień.

Najlepiej by w domu było jak najwięcej naturalnych sprzętów. Wszelkie sztuczności i chemia zaburzają nasz organizm. Sypialnia ma być miejscem ciszy i spokoju, dlatego musi być odizolowana od całości domu. W kuchni należy pamiętać o oddzieleniu kuchenki od zlewozmywaka, gdyż żywioły ognia i wody powinny być rozdzielone.

« Powrót