Tarot tak nie

Tarot tak nie – zapytaj kart tarota o swoją przyszłość

Ten rodzaj tarota uznawany jest za jedną z najstarszych i najbardziej pierwotnych jego wersji. Polega on na zadawaniu jasno sformułowanych i dobrze przemyślanych zapytań, w wyniku których uzyskujesz odpowiedź na Twoje pytanie. Jeżeli więc jeszcze o nim nie słyszałaś lub szukasz wróżby, która pomoże Ci w podjęciu decyzji – zapoznaj się z treścią poniższego artykułu. Specjalnie z myślą o Tobie podpowiadamy, czym on jest oraz jak należy się do niego przygotować.

Tarot: Czym jest tarot tak nie?

Wbrew pozorom tego rodzaju wróżby nie są bardzo skomplikowane. Dlatego też poza tym, że należą do najstarszych wersji tarota, uznawane są również za jedne z najprostszych. Wystarczy bowiem zadać pytanie, wybrać kartę, a uzyskasz odpowiedź na Twoje pytanie!

Wielu ekspertów z dziedziny egzoteryki twierdzi również, że wróżba ta ma silny związek z inną dziedziną, jaką stanowią horoskopy... Ich zdaniem bowiem układ ciał niebieskich ma znaczenie na podejmowane przez nas decyzje oraz pytania, które kierujemy do kart.

Jednak w porównaniu do tradycyjnej wróżby karcianej, tarot ten udziela jedynie częściowych odpowiedzi na zadanie pytanie. Nie rozwiąże ona naszych wątpliwości, ani nie ostrzeże o nadchodzących zagrożeniach. Dlatego też warto sięgnąć dodatkowo np. po horoskopy, bądź bardziej zaawansowany tarot. Wróżby "tak/nie" świetnie natomiast sprawdza się w charakterze wróżby pomocniczeh lub jako forma rozrywki.

Tarot: Jak działa ten tarot?

Przed podjęciem się tej wróżby warto najpierw zastanowić się na stronie nad tym, jak będzie wyglądało nasze pytanie. Musi ono bowiem zostać tak skonstruowane, by miało ono związek z odpowiedzią "tak" lub "nie". Ważne jest również to, by w momencie jego zadawania poczuć energię, jaką ono emituje. W tym celu warto jest również, by zobrazować sobie intencje, które nami kierują.

Następnym krokiem jest wybór 2 losowo wybranych karteczek, na których drugiej stronie umieszczono słowa "tak" lub "nie". Potem każdą kartę w celu uzyskania odpowiedzi na Twoje pytanie, należy poddać interpretacji. Można jej poddać również analizę znaczenia kart. Tym samym, jeśli:

 • Wszystkie z kart są obrócone – odpowiedź brzmi: "zdecydowanie nie";
 • 2 z kart tarota są obrócone – oznacza to: "najwyraźniej nie";
 • 2 karty znajdują się w normalnej pozycji – odpowiedź to: "najwyraźniej tak";
 • Wszystkie z kart tarota znajdują się w pozycji normalnej – rozwiązanie brzmi: "zdecydowanie tak".

 Zazwyczaj jednak w pełni wystarczające jest przeanalizowanie jedynie ich podstaw. W takim układzie odpowiedź na Twoje pytanie brzmi:

 • 2 karty "tak" – zdecydowanie tak!
 • 2 karty "nie" – zdecydowanie nie'
 • 1 karta "tak i 1 karta "nie" – należy powtórzyć losowanie.

Jeżeli odpowiedź nie jest jednoznaczna – oznacza to, iż trzeba rozpocząć wróżbę jeszcze raz. Zadajemy pytanie jeszcze raz, a następnie wybieramy ponownie karteczki. Wróżba jest zakończona, gdy pojawią się 2 razy karta "tak" lub 2 razy karta "nie".

Tarot tak nie – kiedy warto spróbować tej wróżby?

Ten rodzaj tarota to znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają szybkiej odpowiedzi na pytania, które powinny zaczynać się od "czy...". Odpowiedzią na pytanie jest wtedy "tak" lub "nie", które pomogą nam w podjęciu dalszych decyzji. Kiedy więc warto sięgnąć po tą odmianę tarota?

Wróżba ta sprawdza się szczególnie wtedy, gdy ma związek z rzeczami mało istotnymi dla naszego życia. Jeżeli jednak poszukujesz odpowiedzi na bardziej skomplikowane pytania – warto sięgnąć po bardziej skomplikowany tarot lub po horoskopy. Tarota tak nie, nie można bowiem traktować jako jedyne źródło informacji.

Tarot tak nie – gdzie szukać takiej wróżby?

Z tego rodzaju tarota można skorzystać zarówno u bardzo dobrze zaznajomionych z tematem tarocistek, jak i w Internecie. W sieci nie brakuje bowiem stron, które dedykowane są tego rodzaju rozrywce. Korzystając z Internetu, warto jednak do wyników danej wróżby podejść z przymrużeniem oka. Nie na każdej bowiem stronie internetowej można uzyskać w pełni rzetelne odpowiedzi.

Dlatego też czasem lepiej zdać się na skorzystanie z usług osoby, która się na tym zna, lub ewentualnie wykonanie takiej wróżby na własną rękę. Jak postawić sobie tarot tak nie na własną rękę? Podpowiadamy poniżej!

Tarot: Jak samodzielnie wykonać tarot tak nie?

Wbrew pozorom jest to możliwe do wykonania w zaciszu własnego domu. Wystarcz jedynie posiadać komplet kart tarota, który składa się z 78 kart oraz odpowiednio się do tego przygotować. Mowa tu przede wszystkim o spokojnym, zacisznym miejscu, w którym będzie można dokonać takiej wróżby. Następnie:

 1. Zadecyduj, jaka metoda sięgania po kartę jest dla Ciebie odpowiednia. Możesz:
 • Wybrać kartę pierwszą z góry lub z kartę pierwszą z dołu;
 • Wybrać dowolną kartę z całej talii;
 1. Zadaj swoje pytanie – najlepiej takie, które jest jasno sprecyzowane i zaczyna się od "czy...";
 2. Skup się i skoncentruj mocno nad pytaniem;
 3. Przetasuj karty, a następnie wybierz kartę i sprawdź jej znaczenie – w ten sposób uzyskasz odpowiedź na Twoje pytanie.

Zadając pytania pomocnicze, możesz również uzyskać bardziej precyzyjną wskazówkę. Możesz np. zapytać o to, "czy na efekty poprzednio uzyskanej odpowiedzi, będziesz musiała długo czekać?". Nie chodzi jednak o to, by w nieskończoność zadawać kartom jedno i to samo pytanie. Aby uzyskać dokładniejszą odpowiedź na trapiące Cię pytanie – musisz zajrzeć do swojego własnego wnętrza.

Tarot: Czy wróżba "tak/nie" udzieli Ci pełnej odpowiedzi?

Niestety tego rodzaju wróżba jest w stanie udzielić jedynie częściowej odpowiedzi na zadane pytanie. Z tego też powodu metoda ta jest nieco ograniczona i nie pozwala na pełną ocenę sytuacji, w której się znalazłaś. Z natury ludzkiej wynika, że każdy z nas woli wiedzieć, na czym stoi.

Dlatego też, jeżeli szukasz pełnych odpowiedzi oraz większej ilości wskazówek – warto sięgnąć po inne metody, np. horoskopy. Tego rodzaju tarot jest prosty – niestety nigdy też nie pozwoli na uzyskanie bardziej satysfakcjonujących wyjaśnień. Jego niewątpliwą zaletą jest jednak to, że podpowiada nam, jak zachować lub ustosunkować się do sytuacji, w której się właśnie znaleźliśmy. To z kolei pomaga w podjęciu ważnych, życiowych decyzji.

Jednak to, czy będzie to dobrze podjęta decyzja – zależy tylko i wyłącznie od nas samych. W tym przypadku bowiem karty nie określają jasno reguł, jakimi mamy się dalej kierować. Nasz los oraz przyszłość pozostają w naszych rękach. Dlatego też tarot tak nie warto potraktować, jako formę rozrywki, która może okazać się pomocna.

Nie można jednak oczekiwać, że za pomocą tej wróżby otrzyma się jasno wytyczone wskazówki, co do dalszego postępowania. Wróżba ta nie posiada bowiem aż tak dużej mocy sprawczej.

Tarot tak nie – podsumowanie

Życie bywa przewrotne, a jego analiza bywa niezwykle skomplikowana. Z tego też powodu tarot tak nie nie jest wystarczającym narzędziem ku temu, by poznać wyczerpująco dużo wskazówek na zadane przez siebie pytania. W tym przypadku wyciągnięta karta może nas jednak ukierunkować na podjęcie dalszych decyzji. Ich konsekwencje zależą jednak od nas samych, przez co karty nie są w stanie nas o nich uprzedzić.

Tarot tak nie najczęściej wykorzystywany jest przez ludzi, którzy żyją w biegu i nie mają czasu na dogłębne poznanie samego siebie. Sięgając po tego rodzaju wróżbę – oczekują gotowych odpowiedzi, które pomogą im w dalszym życiu. Jest to jednak błędem, ponieważ kluczem do sukcesu jest umiejętne poznanie samego siebie. Pomocnym narzędziem okazuje się również czas, a także i cierpliwość, która uważana jest za cnotę. Dlatego też sięgając po tego typu rozrywkę, należy o tym pamiętać.