Wróżenie

Wielu osobom wróżenie kojarzy się przede wszystkim z andrzejkami. To właśnie w tym dniu, organizowane są huczne imprezy, których główną atrakcją jest zabawa we wróżby. Najpopularniejszą z nich jest oczywiście lanie wosku oraz zabawa w andrzejkowe serduszko i szpilkę. Czy jednak możemy organizować zabawę we wróżby poza andrzejkami i czy rozsądnie jest angażować w nią dzieci? Czy może są inne sposoby wykorzystania w życiu wróżb?

Dla naszych najmłodszych wróżenie i wróżka jest magiczną postacią pochodzącą z zaczarowanej krainy. W wyobrażeniu dzieci, wróżka jest dobrą, latającą istotką, która spełnia nasze życzenia za dotknięciem czarodziejskiej różczki. Czy zatem możemy bawić się z dziećmi we wróżenie i czy nie będzie to miało negatywnych skutków dla ich rozwoju?

Na czym polega wróżenie

Wrózenie to jeden ze sposóbów w jaki możemy uzyskać informacje od wróżki. Wystarczy, że zadamy pytanie, a wróżka rozłoży karty i odpowie na nasze pytanie. To nic trudnego, aby uzyskać wróżbę.

Wyobraźnia jest bardzo ważną cechą, która z czasem zanika. To tylko wróżenie. Najwięcej wyobraźni mają oczywiście nasi najmłodsi, którzy jeszcze nie do końca rozumieją reguły obowiązujące w realnej rzeczywistości. Oczywiście do świata wyobraźni często uciekają także dorośli, jednak w ich przypadku przesadne fantazjowanie może być niepokojące.

Wróżenie jako zabawa

Najważniejsze to wytłumaczenie dziecku, że wszelkiego rodzaju wróżenie jest jedynie pewnego rodzaju zabawą. Dzieci muszą nauczyć się bowiem dostrzegać różnice pomiędzy tym, co realne, a tym, co jest wytworem naszej wyobraźni. Dlatego warto wytłumaczyć im, czym jest wróżenie. Zdarza się, że starsze dzieci w wieku nastoletnim próbują znaleźć swoją własną drogę rozwoju duchowego. Wszechobecny dostęp do internetowych stron ezoterycznych może jednak być dla nich pewnego rodzaju zagrożeniem. Młodymi ludźmi o jeszcze nieukształtowanym światopoglądzie, bardzo łatwo jest manipulować, dlatego należy wytłumaczyć im, że wróżenie i wróżka, którą spotykamy już w realnym życiu, może być ciekawą osobą do rozmowy, ale jej wróżba wcale nie musi być wyznacznikiem tego, jakie decyzje powinniśmy podejmować.

Czy zatem zabawa we wróżeniewróżby onlline z dziećmi jest rozsądna? Oczywiście, że tak pod warunkiem, że od najmłodszych lat będziemy uczyć nasze dzieci, że przebywanie w świecie magii i wróżenie jest jedynie rodzajem zabawy, a wróżka zwykłą osobą, z którą można przeprowadzić ciekawą rozmowę. Wróżba, a właściwie rozmowa z wróżką stanowić ma jedynie formę ekspresii własnej osoby i rozmowa z osobą, która jest w stanie spojrzeć na nasze problem z zewnątrz. Karty tarota i wróżenie stanowi jedynie wymówkę, z jakiej powodu dzwonimy do wróżki

Wróżenie i ich rodzaje

Wróżenie za pomocą odpowiednich kart pozwala uzyskać informacje na temat co może nas czekać. 
Wyróżnić możemy:
- wróżenie z kart tarota
- wróżenie z kart klasycznych
- wróżenie z kart anielskich
- wróżenie i jasnowidzenie
- wróżenie tarot partnerski
- wróżenie karty cygańskie
- wróżenie karty lenormand
- wróżenie z run
- wróżenie i numerologia
- wróżenie i cyfrologia
- wróżenie i horoskop
- wróżenie i wahadełko
- wróżenie online
- wróżenie przez telefon
- wróżenie telefoniczne
- wróżenie z różnych kart
- wróżenie z fusów
- wróżenie z ręki
- wróżenia okolicznościowe
- wróżenia andrzejkowe

Wróżyć z kart pozwala nam na uzyskanie niezbędnych infomracje. Znaczenie kart, znaczenie snów, czy znaczenie run pozwala zinterpretować symbole życia, zinterpretować symbole miłości. Przez to możliwe jest, aby nasza droga była długa i owocna. Wróżyć z kart to też umiejętność nabywania wiedzy. Wiedzy, która przydatna będzie w życiu. Wiedzy, która da nam umięjętność czytania poprzez symbole i znaki. Symbole i znaki pozwolą nam iść dalej przez żyćie. Życie, które zostało zdeterminowane przez znaki i symbole.  Życie na które składają się poszczególne wydarzenia. Wymaga to od nas skupienia i odpowiedniej interpretacji. Interpretacji kart i tego co może nasz czekać. Każdy znak jest ważny. Każdy znak niesie za sobą przesłanie. Każny znak coś znaczy. Długa droga, niezależnie od wieku, wymaga od nas uzyskania jak najwięcej informacji i poznania poszczególne zdarzenia. Dlatego może warto zacząć wróżyć? Uzyskanie wiedzy ułatwi nam korzystanie z pomocy kart. Naszą wiedzę uzupełnią runy. Może trzy karty tarota?  Może naszą historię poznasz na podstawie tego co powiedzą Ci karty? Czego możesz się spodziewać? Poniżej czego nie warto robić lub poniżej jakiego pułapu nie warto schodzić. To wszystko znajdzies we wróżeniu i miłości.