Astrologia - czym jest ?

Astrologia - czym jest ?

| Autor:

Astrologia to wiedza, polegająca na umiejętności przewidywania przyszłości, zdarzeń w odniesieniu do położenia ciał niebieskich. Nie bez znaczenia jest tu układ poszczególnych planet, Księżyca oraz Słońca na niebie.

Często nazywana jest pseudonauką, gdyż nie przynosi wiarygodnych informacji - opiera się na przewidywaniu. Warto jednak zaznaczyć, że każdy człowiek zna swój znak zodiaku i często korzysta z horoskopu w czasopismach. Większość osób odnosi się z dystansem do tego typu wróżb, ale gdy się sprawdzi - jej  wiarygodność wzrasta. Czym to wyjaśnić? Tym, że położenie ciał niebieskich ma jednak znaczenie i wpływa na zachowania i bieg zdarzeń.

W czasach starożytnych astrologia była wiedzą zarezerwowaną dla władców i królów. Przewidywaniem przyszłości zajmowali się wysoko postawieni w hierarchii astrologowie czy kapłani. To od ich umiejętności zależały losy panujących, ale i całego państwa.

 Czym jest horoskop astrologiczny?

Horoskop astrologiczny to spójne połączenie miejsca i daty urodzin w stosunku do położenia Słońca, Księżyca oraz gwiazd. Konkretne wskazania na niebie i ich korelacja z danymi odnoście narodzin potrafi przypisać konkretnemu znakowi zodiaku określone cechy charakteru, jego predyspozycje, słabe i mocne strony oraz szczęśliwe amulety i liczby. 

Specyficzny gwiazdozbiór na niebie i jego ruch względem Słońca wyznacza przewagę danej kontstelacji Zodiaku. Przywództwo każdego ze znaków wynosi około miesiąca - to dlatego mamy 12 znaków zodiaku. 

Jakie są znaki zodiaku i co je wyróżnia? 

Koziorożec (22.12-20.01) -  introweryczna natura, pracowity, dąży do celu. Ma poczucie humoru, jest sprawiedliwy i prostoduszny. 

Wodnik (21.01-18.02) to perfekcyjny indywidulista, lojalny i szczery przyjaciel. Uparty, ambitny. 

Ryby (19.02-20.03) działają intuicyjnie, są lojalne i tolerancyjne. 

Baran (21.03-19.04) cechuje go impulsywność, lubi dominować, ale jest życzliwy. 

Byk (20.04-22.05) nie lubi ryzyka i zmian, jest cierpliwy i wygodny, dobrze zorganizowany. 

Bliźnięta (23.05-21.06) to ciekawe świata i aktywne osoby. Uwielbiają pochwały, są niecierpliwe i niestałe. 

Rak (22.06-23.07) potrafi słuchać i dobrze odczytywać emocje. Jest wrażliwy i tajemnjczy. Bywa skąpy i zaborczy.

Lew (23.07-22.08) - pewny siebie i lubi być w centrum uwagi. Źle znosi porażki, bywa próżny i apodyktyczny.

Panna (24.08-22.09) cechuje ją dobroć serca, introweryk,  drobiazgowy pefekcjonista. 

Waga (23.09-22.10) to idealista, który umie pocieszyć, lubiany przez otoczenie. 

Skorpion (23.10-22.11) bywa nieufny, niestabilny emocjonalnie, chowa urazy. 

Strzelec (22.11-21.12) nigdy się nie nudzi, szczery, ale zmienny i niekonsekwentny. 

Kosmogram urodzeniowy - czym jest? 

Kosmogram urodzeniowy to odzwierciedlenie mapy nieba dokładnie w momencie narodzin. Nie bez znaczenia pozostaje tu także miejsce, data i dokładna godzina. 

Dobrze nakreślony kosmogram potrafi uporać się z problemami, znaleść rozwiązanie. Pomoże także uporządkować życie uczuciowe i zawodowe, nakreślić właściwe drogi postępowania i poznać samego siebie. 

 

 

« Powrót