Czy warto wierzyć wróżbom?

Czy warto wierzyć wróżbom?

| Autor:

Wróżba jest swojego rodzaju aktem przepowiadania przyszłości. Przepowiednie zostają odczytane np. z ułożenia kart, linii dłoni, fusów. Istnieje wiele rodzajów technik wróżenia. Do bardziej popularnych należą do nich m. in. astrologia czy też numerologia.

W Polsce bardzo popularne jest wróżenie z talii kart Tarota, które mają za sobą bardzo długą i bogatą historię wróżebną. Wróżby mają wielu swoich zwolenników, ale także zagorzałych przeciwników. Warto wiedzieć, że kobiety, zdecydowanie częściej niż mężczyźni, decydują się na skorzystanie z usług wróżbiarskich.

Czy wróżby się sprawdzają?

Nie istnieje żaden naukowy dowód, który potwierdzałby skuteczność wróżb. Środowisko naukowe uznaje wróżenie jako pseudonaukę. Jednak niemal każdy, kto kiedykolwiek zaufał sile wróżb potwierdza, że spersonalizowana przepowiednia sprawdziła się w ogromnej większości. Wiara w przepowiednie, wróżby nie musi stać w opozycji z wiarą w dorobek współczesnej nauki. 

Warto wiedzieć, że wróżby z wykorzystaniem technik astrologicznych opierają się na ściśle określonych wyliczeniach matematycznych, które to pozwalają na stworzenie indywidualnego horoskopu, a także personalne tranzyty przepowiadające przyszłość. Astrologia przyczynia się do porządkowania chaosu panującego na świecie, pozwala nam odkrywać wiele różnorodnych tajemnic i poznawać zaplanowaną dla nas przyszłość. Zawierzenie swoich działań horoskopom pozwala spojrzeć na różne życiowe wydarzenia z zupełnie innej perspektywy. 

Karty Tarota zawsze podpowiadają prawdę. Wylosowane karty są odpowiedzią na pytania zadane w podświadomości osoby oddającej się próbie przepowiedzenia przyszłości. Należy jednak brać pod uwagę, że osoba, która wróży jest tylko człowiekiem, nawet jeśli jest obdarzona specjalnym darem, talentem i tzw. szóstym zmysłem. Jak każdy człowiek, może w momencie wróżenia popełnić błąd, np. błędnie interpretując znaczenia danej karty.  

Tarot zawsze sprawdza się, jeśli zadajemy mu pytania o przeszłość i teraźniejszość. Karty precyzyjnie pokazują rządzące nami uczucia, emocje, miejsca i wydarzenia z życia. Wróżby przy wykorzystaniu kart Tarota działają i zawsze mówią prawdę, jednak należy wiedzieć, że przepowiednia wykonywana jest na daną chwilę. To w ludzkich rękach leży bieg wydarzeń i ogromna moc sprawcza. 

Decydując się na podjęcie próby poznania swojej przyszłości warto oddać się w ręce doświadczonego specjalisty w dziedzinie wróżbiarstwa. Niestety, współcześnie coraz więcej osób próbuje podszywać się pod specjalistów znających się na astrologii, czy Tarocie. 

« Powrót