Jak często można korzystać z kart tarota?

Jak często można korzystać z kart tarota?

| Autor:

Moc kart fascynuje ludzi od stuleci. Popularne są zarówno wizyty u wróżki, jak i rozpoczynanie samodzielnej przygody z wróżeniem. W tym drugim przypadku należy jednak uważać i przestrzegać kilku ważnych zasad. Niektórzy traktują stawianie tarota jako świetną zabawę, inni upatrują w nim możliwości duchowego rozwoju i poznania odpowiedzi na nurtujące pytania. Z pewnością nie należy lekceważyć mocy kart. Jak często można stawiać tarota?

Nauka stawiania tarota

Tarot jest zagadnieniem skomplikowanym dla osób, które wcześniej nie miały z nim styczności, dlatego należy odpowiednio się w nie zagłębić. Początkujący muszą zdawać sobie sprawę, że tarot składa się z wielu wariantów. Jedna karta ma wiele znaczeń, które nie zawsze są pozytywne. Nauka tarota jest więc bardziej skomplikowana, niż może się to wydawać. W większości przypadków najpierw trzeba nauczyć się posługiwania kartami, np. ze specjalnych książek. Jest to więc trudne i czasochłonne zadanie. Poprawna nauka stawiania tarota zajmuje nawet kilka lat. Należy mieć na uwadze, że choć teoretycznie z kart można korzystać tak często, jak odczuwa się potrzebę, lepiej jest robić to w określonych odstępach. Nie zaleca się stawiania tarota codziennie.

Częstotliwość stawiania tarota

Początkujące osoby powinny pamiętać, że tarota nie powinno się stawiać częściej niż raz w tygodniu. Mogłoby to prowadzić do nadmiernej eksploatacji duchowej energii. Nie powinno się również zadawać kartom zbyt często tych samych pytań. Według niektórych źródeł korzystanie z tarota raz w miesiącu jest już za częste. W większości przypadków wystarczy robić to raz lub dwa razy w roku. Wróżba powinna być traktowana jako pomoc w konkretnej sytuacji, a nie zaspokojenie własnej ciekawości. Zbyt częste seanse mogą być niebezpieczne i prowadzić do nadużyć. Energia potrzebuje czasu do regeneracji, dlatego nie należy jej eksploatować bardziej niż to konieczne. W przypadku korzystania z usług wróżek również trzeba pamiętać o tym, by nie przychodzić często do innych osób z tym samym pytaniem. Od momentu jego zadania do podjęcia kolejnej próby powinien upłynąć przynajmniej miesiąc. Osoby niezadowolone z wróżby chcą często usłyszeć bardziej pozytywną przepowiednię, co prowadzi do korzystania z kart tarota tak długo, aż osiągną najlepszy dla siebie skutek. To jednak złudne wrażenie wywołujące jedynie w rzeczywistości większe zagubienie. Nawet jeśli karty przepowiedzą niepomyślny scenariusz, warto głębiej zastanowić się nad ich przesłaniem.

« Powrót