Wróżba z kart tarota

Wróżba z kart tarota

| Autor:

Wróżka / wróżbita - kim jest i na czym polega jego praca

Od wieków ludzie potrzebują przepowiedni, chcą poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Chcą poznać odpowiedzi. Pragną wiedzieć, co ich czeka, co może spotkać  Dlatego wróżki i wróżbici wciąż wspomagają innych swoją wiedzą tajemną, znajomością magii i okultyzmu. Wróżka/wróżbita to obecnie zawód powszechnie uznany. Osoby zajmujące się wróżeniem posiadają ogromną intuicję, wiedzę psychologiczną i empatię.

Czym jest wróżba z kart tarota?

Jedną z najstarszych i najbardziej prawdziwych, spełniających się wróżb karcianych jest wróżba z kart tarota. Karty tarota poprzez swoją wieloznaczność i symbolikę fascynują, wzbudzają zachwyt i strach. Wróżby za pomocą kart tarota służą z pomocą ludziom, którzy pragną rozwiązać swój problem kartami. Niektórzy uznają, że karty tarota stanowią zapis tajemnic dotyczących ludzkiego życia, inni sądzą, że pochodzą z Indii i stamtąd rozprzestrzeniły się po świecie dzięki wędrującym Cyganom, jeszcze inni przypisują im magiczną moc związaną z pradawną kabałą żydowską. Tarot pokazuje przeszłe zdarzenia i przepowiada przyszłość. Mówi także o tym, jacy jesteśmy, czy podążamy dobrą drogą, czy też nasze postępowanie wymaga pewnych zmian. Kiedy tracisz kontrolę nad własnym życiem, karty tarota pomogą Ci rozwiać wszelkie wątpliwości, wskażą nowy kierunek działania. Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź kart wystarczy, że nawiążesz kontakt z wróżką, a ona postawi karty tarota. Każde wydarzenie ma swoją przyczynę i skutek, znajduje swoje uzasadnienie. Bez względu na to, skąd się karty tarota wzięły i kiedy tarot się pojawił, jedno jest pewne. Tarot niesie w sobie tajemnicę, której nikt dotąd nie rozwiązał, i moc przyciągania, sprawiającą, że trudno minąć tarot obojętnością.

Budowa kart tarota

Magia kart tarota opiera się o jego budowę. Na tym polega sens kart tarota? Talia kart tarota jest złożona z siedemdziesięciu ośmiu kart, i podzielona na dwie części: na tak zwane wielkie arkana składające się z dwudziestu dwóch kart i małe arkana liczące pięćdziesiąt sześć kart.

Wielkie Arkana

Wielkie arkana mogą być interpretowane jako zbiór postaci, sytuacji i ról, jakich doświadczają ludzie w wędrówce przez życie. Talię rozpoczyna Głupiec, a kończy karta tarota Świat. Są jak początek i koniec drogi. Głupiec symbolizuje niefrasobliwość dziecka, a Świat całkowitą szczęśliwość i radość, a zarazem zamknięcie pewnego etapu.

Małe Arkana

Małe arkana charakteryzują się czterema symbolami. Są to miecze, buławy, denary, kielichy. Zawarte w nich znaczenia pozwalają na opisanie wszystkiego, co wydarza się w naszym życiu. Kielichy odnoszą się do uczuć, miecze do myśli, denary do sfery finansowej, natomiast buławy do sfery zawodowej, rządzenia i władzy.

Rodzaje talii kart tarota

Istnieje wiele autorskich talii kart tarota. Niektóre talie kart tarota znane są od wieków. Karty Crowleya, karty Ridera Waite'a – to tylko kilka rodzajów talii kart tarota. Jednym z najpowszechniej używanych zestawów kart jest tarot anielski, w którym wykorzystuje się karty z ilustracjami aniołów. Do najstarszych wersji kart tarota zalicza się tarot marsylski, bardzo przejrzysty, pozostawiający duże pole dla wyobraźni. A z kolei karty Crowleya są najbardziej tajemniczą i mistyczną talią, jaka powstała. Crowley żył na przełomie XIX i XX wieku, zajmował się okultyzmem i rzeczami niewytłumaczalnymi, posiadał niezwykłe medialne zdolności. Jego talia kart tarota jest lubiana i często stosowana przez wróżbitów. Karty Ridera Waite'a są najpopularniejsze prawdopodobnie ze względu na prostotę przekazu i jasną symbolikę, łatwą do zinterpretowania. Choć rysunki na kartach są różne, zmieniają się zależnie od kraju i okresu, w jakim powstały.

Tarot, a astrologia i numerologia

Temat rozwijany jest od wieków. Tarot ma wszechstronne zależności. Magowie i wróżbici od dawna skupiają się na tym, jak wiele wspólnego pojawia się w znaczeniach astrologicznych planet czy interpretacjach numerologicznych w odniesieniu do symboli tarota. Znaki zodiaku również stanowiły ich pole zainteresowania. Na przykład karta tarota Papieżycy powiązana jest z Księżycem oraz numerologiczną Dwójką. A z czego to wynika? Papieżyca oznacza tajemnicę, odkrywanie czegoś, co dotąd było niepoznane. Jest jak kobieta w sensie duchowym – subtelna i wyczekująca, pełna empatii. Ta karta tarota jest symbolem intuicyjności, wrażliwości i introwertyzmu, oznacza osobę ukierunkowaną na sprawy duchowe. To właśnie subtelność numerologicznej Dwójki, skłonnej do poświęceń dla innych jak matka. Natomiast Księżyc w astrologii oznacza delikatność i wrażliwość; podobnie symbolizuje matkę, poświęcającą się dla swoich dzieci. Księżyc to też podświadomość i intuicja przynależne Papieżycy. Albo inny przykład. Biorąc pod uwagę kartę wyruszenia, jaką jest Rydwan, można zobaczyć ją w harmonii z Rakiem oraz współgrającą z numerologiczną Siódemką, oznaczającą indywidualizm, niezależność, dynamiczne podążanie do przodu. Karty tarota mają też określenie czasowe. Okresem Rydwanu jest lipiec, a więc rzecz o którą pytasz, wydarzy się w lipcu. Niemniej nie wszystkie karty mają oczywiście takie odniesienie do konkretnego okresu. Tak więc, czytając karty tarota można patrzeć szerzej na ich znaczenie i widzieć cały magiczny kontekst wróżby, a nie tylko skupiać się na bezpośredniej wymowie tarota. Również wróżba o przyszłości i miłości powie nam, jak znaleźć się się w otaczającej rzeczywistości.

Symbolika kart tarota

Znajomość z kartami tarota najlepiej jest zacząć od starannego studiowania obrazów i symboli, które na nich widnieją. Rysunek poprzez swoją symbolikę ma prowadzić wróżbitę przez zawiłości życia. Karty tarota bowiem odzwierciedlają wszystko, co się może wydarzyć. Pamiętaj, że karty tarota nie mogą być wyrocznią. Są jedynie poradą. Wskazują na pewne możliwości, jakie daje Ci los, które warto zauważać oraz brać pod uwagę. Nie ma jednej prawidłowej drogi, każda będzie miała inne konsekwencje, i to do pytającego zawsze należy ostateczny wybór. Tarot sugeruje jedynie różne rozwiązania, podpowiada, co warto jest zrobić. Bardzo często wskazuje na nieprawidłowości w Twoim postępowaniu, mówi o Twoich słabościach lub wewnętrznej sile, radzi, jak walczyć z lękami, niepowodzeniami, jaką drogę obrać, by osiągnąć sukces. Nie wszystko w życiu jednak zależy od podejmowanych decyzji. Druga sprawa. Czasem los stawia przed Tobą określone wyzwania. Wróżąc z tarota można nie tylko poznać swoją przyszłość, lecz także dowiedzieć się, jakie wydarzenia z przeszłości mają wpływ na obecną sytuację i w jakim momencie życia właśnie się znajdujemy. Karty wskazują również na pewne cechy Twojego charakteru lub postępowania, które uniemożliwiają osiągnięcie celu, na którym Ci zależy. Są przestrogą i poradą. Czasami tarot pokazuje też rzeczy, na które jesteś skazana, taki będzie Twój los i musisz się z tym pogodzić. Rodzimy się nieświadomi swojego losu.

Jakie jest znaczenie konkretnych kart tarota?

Magia rodzi się podczas omawiania znaczenia rozkładów kart taroa. Interpretacja poszczególnej karty zmienia się zależnie od tego, w czyim towarzystwie ona występuje. Na przykład Cesarz jest kartą tarota mocy, bywa, że niszczącej. Jest bezwzględnym dyktatorem. Przypomina, by dbać o zasady i kręgosłup moralny. Trwać przy swoim zdaniu i bronić poglądów. Ale karta tarota Cesarza w rozkładzie na uczucia oznacza stabilizację, a gdy pytamy o pracę - niezależność zawodową. Natomiast w rozkładzie, gdy Cesarz pojawia się przy Kole Fortuny, mówi o poprawie finansów. W towarzystwie Gwiazdy Cesarz to szczęśliwy los, a obok Księżyca - oszustwa finansowe. Innym przykładem niech będzie karta tarota Kochankowie. Bardzo często jest interpretowana jako karta miłości lub romansu, ale to niezupełnie właśnie tak jest. Kochankowie oznaczają sytuację wahania, konieczności dokonania wyboru. Karta pokazuje bycie na rozdrożu, dokonywanie pewnego przełomu w życiu. To zaciekawienie, co wydarzy się jutro. Kochankowie wahają się jaką decyzję podjąć. Karta może ukazywać dylemat pytającego czy wybrać tę, czy inną osobę. Może przedstawiać zarówno grupę przyjaciół, jak i niepewność w związku.

Jak stawiać pytanie na wróżby z kart tarota ?

Przede wszystkim należy odpowiednio nakreślić sferę problemu życiowego, o jakim chcesz dowiedzieć się więcej. Pamiętaj, że w zadawaniu pytań w dziedzinie jaką jest tarot, należy być uczciwym. Dlaczego, skoro pyta się o siebie? Jakie to ma znaczenie? Otóż ma. Prawdziwość przepowiedni można uzyskać jedynie w sytuacji absolutnej prawdy, a więc nie można myśleć czy mówić, że się jest pełnoletnim, nie będąc taką osobą lub że się jest w związku, pomimo że taka relacja nie istnieje lub jest jedynie pobożnym życzeniem. Jeśli zaburzone jest samo pytanie, karty tarota nie odniosą się do niego właściwie lub całkowicie odmówią współpracy. Bo tak też się zdarza. Wróżka może powiedzieć jedynie to, co pokazują karty tarota. Jeżeli widzi miłość, to przekazuje, że ta miłość będzie. Są cztery podstawowe obszary życiowe wyróżniane podczas wróżenia. Są one związane:
- ze zdrowiem,
- z miłością lub uczuciami,
- z horoskopami,
- z planami zawodowo-finansowymi.

Rozkładów i połączeń kart istnieją praktycznie nieskończone możliwości. Liczy się nie tylko znaczenie konkretnej karty, ale przede wszystkim jej ułożenie z innymi. To, jakie karty występują obok siebie, decyduje o tym, jakie znaczenia się z nich wydobywają jako najważniejsze. Dlatego tak istotne jest właściwe sformułowanie pytania. Musisz być pewna, czego chcesz się dowiedzieć. Tarot jest często bramą do nowego życia, możliwości i szans. Może być ostrzeżeniem lub zwróceniem uwagi na niewłaściwość naszego postępowania. Jeszcze częściej otwiera oczy i uświadamia, na czym polega problem lub skąd biorą się wątpliwości. Pytanie zadane kartom powinno być sformułowane w sposób konkretny, na przykład: jakie będą konsekwencje mojego wyjazdu za granicę; jak potoczą się losy mojej relacji z X; czy mój znak zodiaku ma wpływ na moje zachowanie, czy zmiana pracy będzie dla mnie korzystna; kiedy poprawi się moja sytuacja finansowa? Jeśli nie określisz przedziału czasowego, karty zazwyczaj odnoszą się do najbliższej przyszłości – tej od dwóch do sześciu miesięcy. I jeszcze jedno: wolno pytać jedynie o własne życie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak się żyje byłemu mężowi, z którym już nic Cię nie łączy od kilku lat, to nic Ci do tego i karty nie oddadzą prawdziwego obrazu. Druga sprawa. Jedynie można pytać o relacje rodzinne z najbliższymi osobami, jak dzieci, rodzice, obecny mąż lub żona. Jeśli chodzi o prawidłowość zadawania pytania, nie należy dwukrotnie używać słowa czy. Na przykład: czy znajdę pracę w tym roku, czy będę siedziała w domu. Albo czy on mnie kocha, czy nienawidzi. To są dwie przeciwstawne sprawy i wówczas marnotrawisz energię kart, a tarot nie pokaże dobrej odpowiedzi. Tej sytuacji nie należy mylić z koniecznością wyboru, podejmowana decyzji, które z rozwiązań jest dla Ciebie lepsze. Czy mam pójść do pracy A czy do B. Jest to wówczas układ porównawczy i dotyczy wyboru lepszej drogi życiowej, pomaga podjąć decyzję. Nie można też wielokrotnie zadawać tego samego pytania w tym samym przedziale czasowym, ani w sytuacji, jeśli okoliczności się nie zmieniły. Magia ma swoje właściwości. Ty masz zawsze wybór zadając pytanie. Należy odczekać co najmniej miesiąc, by móc powrócić do tego samego zagadnienia, relacji, sytuacji. Dlatego pytania dotyczące naszej przyszłości należy zadawać rozważnie. W szczególności jeżeli temat dotyczy miłości.

Jak korzystać z usług wróżki?

Wróżba z kart tarota wymaga prawidłowo sformułowanego pytania. Prawidłowo sformułowane pytanie powoduje, że osoba prosząca o wróżbę koncentruje się na zagadnieniu energetycznie. Im więcej energii, tym lepsza, bliższa prawdy będzie odpowiedź. Dlatego zadaj pytanie już teraz. Druga sprawa, to poprzez tarota masz możliwość usłyszenia o wydarzeniach, jakim podlegasz, jak i Twoje stany duchowe. Wróżka tasuje karty, po czym osoba poszukująca odpowiedzi stopuje tasowanie i wybiera karty. Następnie karty są rozkładane na stole. Układy mogą być rozmaite. Najprostszy jest złożony z trzech kart (tarot z trzech kart) i pokazuje przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość. Bardziej złożone odnoszą się do konkretnych pytań. Popularnym rozkładem jest pięć kart. Jedna z nich leży w centrum, a pozostałe są ułożone wokół jednej. Środkowa karta tarota oznacza Twoje podejście do danego zagadnienia, sprawy, o którą pytasz. Po lewej stronie znajduje się źródło problemu, nad kartą tarota centralną jest odpowiedź, dlaczego ta sprawa Ciebie nurtuje, czemu się tym martwisz. Karta tarota na dole określa okoliczności sprawy i ludzi, którzy mają na nią wpływ. Po prawej stronie znajduje się przyszłość zagadnienia. Nieco bardziej złożonym rozkładem, jest układ siedmiu kart. Pierwsza, podstawowa, dotyczy przeszłości, ponieważ są to korzenie problemu, następne karty to teraźniejszość i przyszłość. Nad nimi kładzie się koronę układu, czyli kartę będącą wskazówką, poradą patronującą naszemu obecnemu postępowaniu. Kartą tarota, którą kładzie się przy przyszłości, są przeszkody. Karty rady i przeszkód współpracują ze sobą, przez niektóre wróżki są one łączone w jedną. Dwie pozostałe karty układane są z obydwu stron bloku i dotyczą z jednej strony naszego myślenia, podejścia do problemu, a z drugiej rezultatu wróżby, jeśli uwzględnisz w swoim przyszłym działaniu kartę rady i przeszkód. Bardziej skomplikowane rozkłady wymagają większej ilości czasu przy ich opisywaniu. Zależnie od rodzaju pytania, można wybrać różne rozkłady, aby kwestia kariery, pracy, sytuacji materialnej oraz życia prywatnego i związków została jasno określona. Nie można w jednym pytaniu mieszać różnych zagadnień. Rolą wróżki jest interpretacja układu, interpretacja kart tarota oraz jak najdokładniejsze określenie odpowiedzi na zadane pytanie. Należy pamiętać, że pojedyncza karta tarota niewiele znaczy, natomiast sensu nabiera dopiero w połączeniu z innymi leżącymi w układzie.

Jak traktować wróżbę z kart tarota?

W żadnym wypadku nie wolno się kartami tarota bawić. Zawsze należy do nich podchodzić poważnie i z szacunkiem, wtedy one odpłacą tym samym. Należy też pamiętać, że wróżba nie jest jedynym wytyczeniem drogi. Tak naprawdę to podpowiedź, a czy z niej skorzystasz zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie. Tarot jedynie sugeruje możliwe rozwiązania lub wskazuje, jakie błędy popełniasz, skoro nie możesz osiągnąć celu, czy odnieść sukcesu. Warto tutaj przypomnieć, że nie wolno zadawać kilka razy tego samego pytania w tym samym okresie tylko dlatego, by usłyszeć odpowiedź, jakiej się spodziewasz. Nie jest to prawidłowe postępowanie, tarot natychmiast przestanie w takim przypadku współpracować. Twoja energia bowiem rozsypuje się w sposób negatywny. Ponowić pytanie można, gdy zmienią się okoliczności lub upłynie co najmniej miesiąc od ostatniej wróżby.

Serwisy ezoteryczne

Dajmy sobie szansę na uzyskanie dobrej tarotowej wskazówki. To, że żyjemy w XXI wieku, penetracji przez człowieka przestrzeni kosmicznej i niesamowicie rozwiniętych technologii, nie przeszkadza temu, że nasza dusza, teraz podobnie, jak i w przeszłości bywa rozdarta, potrzebuje magii oraz wiary.
Z wróżby możesz skorzystać w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie ezoterycznym i już bez przeszkód korzystasz z usług sprawdzonych, najlepszych polskich wróżek oraz wróżbitów. Ułatwia to kontakt do osób, które na co dzień zajmują się przewidywaniem przyszłości. Natomiast tylko czas jest w stanie zweryfikować słuszność kart, słuszność wróż z kart tarota oraz czy to jest tylko gra/zabawa, czy coś więcej.

« Powrót