Jakie pytania zadaje się do tarota?

Jakie pytania zadaje się do tarota?

| Autor:

Jedną z najbardziej popularnych metod na poznanie swojej przyszłości jest konsultacja z Wróżką lub Wróżbitą, którzy na różne sposoby są w stanie przewidzieć co los dla Nas przygotował i czego powinniśmy się spodziewać w przyszłości.

Sposobów na spojrzenie w przyszłość jest wiele, jednak jednym z najczęściej wybieranych, jest zapytanie o dalsze losy kierowane do kart tarota. Osoby, które pierwszy raz stają przed możliwością poznania swojej przyszłości często zastanawiają się o co można zapytać karty i w jaki sposób to zrobić, aby uzyskać jak najbardziej precyzyjną odpowiedź. Jeśli i Ty jesteś w takiej sytuacji, zachęcamy do dalszej lektury artykułu z którego dowiesz się jakie pytania zadaje się do tarota.

O co można zapytać karty tarota?

Poza kilkoma drobnymi wyjątkami, karty tarota zapytać można niemalże o wszystko. Możemy zapytać o kwestie związane z naszym życiem uczuciowym, kwestie związane z pracą, kwestie zdrowotne, finansowe oraz wszystkie inne, które nas nurtują. Istotne jest, aby zadane pytanie dotyczyło bezpośrednio naszego życia. Pytanie o sprawy innych, które bezpośrednio nas nie dotyczą np. relacja bliskiej osoby z inną osobą, są ingerencją w jej prywatność i rzetelny tarocista odmówi rozłożenia kart w tym celu. Zadając konkretne pytanie, zadbajmy o to aby nasza uwaga była w całości skierowana na sferę, co do której chcemy uzyskać odpowiedź. Pytania kierowane do kart powinny być szczere, krótkie, oraz konkretne - bez owijania w bawełnę. Dodatkowo pamiętajmy, że każdy człowiek ma wolną wolę i do niego należy podejmowanie decyzji, stąd nie powinno się pytać kart o to czy coś można/powinno się zrobić.

Jak pytać, aby uzyskać odpowiedź?

Karty tarota są w stanie udzielić odpowiedzi i podać wskazówkę w bardzo wielu kwestiach naszego życia. Aby jednak otrzymana odpowiedź była jak najbardziej trafna i wartościowa należy pamiętać o tym, że pytanie nie powinno być zbyt ogólnikowe. Zamiast zapytać "jaka przyszłość mnie czeka"? zapytaj raczej o konkretną sferę życiową, co do której potrzebujesz odpowiedzi np. "co mnie czeka w sferze uczuciowej?". Dodatkowo ważne jest, aby nie zadawać pytań zamkniętych, na które odpowiedzią może być tylko "tak" lub "nie". Zamiast pytać: "czy ta osoba jest mną zainteresowana?" zapytaj bardziej precyzyjnie "co ta osoba do mnie czuje?", wówczas rozkład kart przyniesie większą ilość informacji, które pozwolą Ci uzyskać szersze spojrzenie na daną kwestię.  Pamiętajmy, że im prościej i konkretniej sformułowane pytanie, tym bardziej wartościowa będzie na nie odpowiedź.

« Powrót