Czym jest Bioenergio-terapia

Czym jest Bioenergio-terapia

| Autor:

Bioenergoterapia to ciągle rozwijana metoda dziedziny medycyny alternatywnej, której założeniem jest leczenie wielu dolegliwości i poprawa samopoczucia pacjenta. Ten sposób leczenia zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy, potwierdzają skuteczność wykorzystania energii w rozwiązywaniu problemów natury zdrowia fizycznego i psychicznego.

Co to jest Bioenergioterapia?

Bioenergoterapia zakłada wykorzystanie energii biologicznej. Zdaniem terapeutów energia jest wytwarzana, a następnie przechowywana w każdym człowieku, przy zastosowaniu odpowiednich technik można ją wykorzystać do leczenia różnych dolegliwości. Prawidłowo przeprowadzona sesja bioenergoterapeutyczna ma za zadanie przywrócić równowagę energetyczną pacjenta i pozbycie się "negatywnej energii", która jeżeli nie znajdzie ujścia, może powodować komplikacje m.in. choroby. Terapeuci w leczeniu energią wykorzystują różne techniki, najpopularniejsze z nich to:

  • Masaże
  • Akupresura
  • Uciskanie punktów akupunkturowych

Wszystkie powyższe metody opierają się na blokowaniu lub odblokowywaniu punktów przepływu energii, celem uzyskania idealnej równowagi energetycznej w ciele pacjenta.

Na co może pomóc bioenergoterapia?

Zwolennicy bioenergoterapii potwierdzają jej skuteczność w leczeniu wielu zaburzeń i chorób. Nieprawidłowy przepływ energii może powodować choroby takie jak stany depresyjne, depresja, bóle pochodzenia nerwowego, choroby skóry, migreny i bóle głowy, problemy z krążeniem, bóle kręgosłupa. Zauważono skuteczność terapii w leczeniu bezsenności i stanów lękowych. Niektórzy twierdzą, że zaburzony balans energetyczny może być źródłem bólu i cierpienia oraz może być przyczyną niemal każdej choroby, szczególnie tej, która jest oporna na praktyki stosowane w leczeniu konwencjonalnym.

Jak wygląda zabieg u Bioenergoterapeuty?

Sesja terapeutyczna nie zawsze wygląda tak samo, niemniej jednak założenia pozostają podobne. Terapeuta przy pomocy dotyku oczyszcza energię pacjenta, a następnie przekazuje i rozprowadza swoją energię, która zostaje w ciele nawet po zakończonej sesji. Zabieg jest bezbolesny, mogą pojawić się delikatne odczucia w postaci mrowienia, wibracji lub uczucia zimna/ciepła. W zależności od problemu terapia może zakończyć się już na pierwszej wizycie, czasem jednak terapeuta zaleca powtórzenie zabiegu. Całe leczenie trwa od jednej do kilkunastu sesji, a skuteczność jest zależna od złożoności choroby oraz natury energetycznej pacjenta.

Czy warto korzystać z bioenergoterapii?

Bioenergoterapia to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny alternatywnej. Coraz więcej pozytywnych opinii i recenzji pacjentów zachęca do wypróbowania tego rodzaju terapii w powrocie do zdrowia i poprawieniu samopoczucia. Bioenergoterapia jest dostępna dla każdego, przed wizytą warto jednak zweryfikować wiarygodność i doświadczenie terapeuty, ponieważ od jego umiejętności będzie zależeć skuteczność leczenia.

Warto zaznaczyć, że badania nie są jednoznaczne, dlatego bioenergoterapia posiada również przeciwników, niemniej jednak prawidłowo przeprowadzona sesja nie powinna powodować skutków ubocznych. Można więc stwierdzić, że bioenergoterapia jest w pełni bezpieczna i może być stosowana wraz ze środkami zalecanymi przez medycynę konwencjonalną - jako uzupełnienie leczenia.

« Powrót