Miłość na odległość

Miłość na odległość

| Autor:

Podążając za karierą i własnymi marzeniami często zapominamy o tym, co dla nas powinno być z pozoru najważniejsze. Moment w którym decydujemy się na wyjazd i utrzymywanie związku na odległość jest z pewnością jedną z najtrudniejszych decyzji w naszym życiu. Co więcej, wiele młodych ludzi obecnie poznaje się na portalach internetowych, a w momencie kiedy połączy ich silne uczucie, również zdają sobie nie robić nic z dzielącego ich dystansu.

. Miłość na odległość jest obecnie możliwa i wiele par właśnie w ten sposób stara się podtrzymać swoją namiętność i intymność. Wobec tego, jak można pielęgnować związek na odległość?

Nie trać kontaktu z partnerem/partnerką

Miłość na odległość z pewnością nie jest najłatwiejsza. Wynika to głównie z faktu, że nie możemy spędzać czasu z drugą osobą, a co za tym idzie o wiele trudniej jest zbudować nam zaufanie. Wobec tego w naszej głowie pojawia się tysiąc myśli w momencie, kiedy partner lub partnerka nam nie odpisuje lub nie odbiera naszych telefonów. Okazuje się, że kluczem do utrzymania związku na odległość jest nic innego, jak stałe utrzymywanie ze sobą kontaktu. Oczywiście nie chodzi tu o to, by nie rozstawać się z komunikatorami internetowymi. Warto jednak informować drugą połówkę jak minął nam dzień w pracy, czy jakie mamy plany. Pomoże to w znacznym stopniu zbudować większe zaufanie.

Podtrzymuj "gorącą" atmosferę nawet na odległość

Zachowanie intymności i pożądania w związku na odległość jest prawdziwą sztuką. Nie mamy bowiem możliwości bezpośredniego kontaktu czy zbliżenia. Z pewnością każdy z nas zgodzi się z tym, że kontakt fizyczny w związku jest wyjątkowo ważny i to dzięki niemu można utrzymać odpowiedni poziom pożądania i namiętności. Jednak jeśli nasz związek jest "na dystans" również o tę atmosferę powinniśmy zadbać. W jaki sposób? Otóż najlepiej za pomocą pikantnych wiadomości lub odważnych zdjęć, które nasza druga połówka dostanie w najmniej oczekiwanym momencie! Takie drobne gesty mocno pobudzają wyobraźnię dosłownie każdego!

Mów "kocham" tak często jak nadarzy się ku temu okazja

Okazywanie sobie uczuć w związku na odległość oczywiście jest trudniejsze i bardziej skomplikowane. Między partnerami może pojawić się wyjątkowa niepewność, która ciężko będzie na początku przezwyciężyć. Nie bójmy się więc mówić magicznego słowa "kocham" tak często, jak tylko nadarzy się ku temu odpowiednia okazja. Zapewnienie i deklarowanie swoich uczuć w związku na odległość z pewnością pozwoli na to, by oboje partnerów poczuło się znacznie bezpieczniej.

« Powrót