Karty Tarota : Papieżyca

Karty Tarota : Papieżyca

| Autor:

Karta tarota przedstawiająca Papieżycę występuje też pod nazwą Kapłanki. To druga karta w talii tarota, przedstawiająca kobietę zasiadającą w świątyni, pomiędzy filarami symbolizującymi siłę i ugruntowanie. W pobliżu znajdują się liczne symbole: rośliny oznaczające życie, woda i księżyc kojarzone ze światem podświadomości oraz zamknięte oczy, jako symbol odcięcia od świadomości. Stanowi reprezentację archetypu kobiety-kapłanki: pełnej tajemnic i mądrości. Papieżyca to pośredniczka między dwoma światami i przekazuje cenne informacje tym, którzy chcą jej słuchać.

Papieżyca w pozycji prostej

W pozycji prostej, Papieżyca sięga wgłąb podświadomości i intuicji. To tajemnicza, skupiona na duchowości kobieta, pozwalająca usłyszeć wewnętrzny głos i sięgnąć po wewnętrzną siłę. Symbolizuje sekrety i tajemnice, które możemy odkryć dzięki ufności w nasz wewnętrzny głos. Pojawiająca się na stole Papieżyca zachęca, by wsłuchać się w niego, zamiast w logikę umysłu i materialnego świata. Dzięki intuicji otwiera drzwi do wewnętrznej mądrości i duchowości, więc spotykając ją na swojej drodze warto przemyśleć swoje duchowe życie i praktyki.

Papieżyca w pozycji odwróconej

Odwrócona Papieżyca wskazuje na dysonans pomiędzy naszym rozumieniem świata a rzeczywistością. Niesłuchanie intuicji i odwracanie się od wewnętrznych przeczuć na korzyść logiki może przynieść szkody. Sugeruje poświęcić więcej czasu na medytację czy modlitwy, by sięgnąć w głąb naszego ja. Odwrócona Papieżyca zachęca do wsłuchania się w siebie, by zrozumieć niezgodność między pragnieniami i świadomymi decyzjami. Wskazuje, że droga, którą wybraliśmy - jakkolwiek wygodna czy korzystna - nie jest w zgodzie z naszymi pragnieniami i potrzebami. 

Związki i miłość

Papieżyca to kobieta cierpliwa i spokojna, i wnosi te cechy w kontakty w innymi ludźmi. W związkach prezentuje światu spokojną twarz, jednak wewnątrz kryje liczne emocje i burzę podświadomości. Dla kochanków niesie ostrzeżenie przed nieprzemyślanymi, pełnymi pasji reakcjami i zachęca do cierpliwości. Przypomina, że w miłości ważna jest szczerość wobec innych i siebie samego, a także cierpliwość, dzięki której miłość może w pełni zakwitnąć.

Kwestie zawodowe

Papieżyca ceni milczenie i radzi zastosować je szczególnie w sprawach finansowych. Jeśli myślisz o dalszym rozwoju kariery, Papieżyca będzie wsparciem. Pomoże polegać na intuicji, ale też nie bagatelizuje potrzeby uczenia się i samorozwoju. Gdy pojawia się w na stole, trzeba być gotowym na nowe doświadczenia: niosące inspiracje szkolenia i okazje do rozwoju wiedzy. Jej obecność może też wróżyć pojawienie się nauczyciela lub mentora.

Zdrowie

Duchowość i zdrowie są blisko powiązane, więc przy problemach zdrowotnych warto poświęcić Kapłance uwagę zadbać o równowagę między tymi dwoma obszarami. Przedstawiając kobietę, ta karta też symbolizować problemy hormonalne lub tematy związane z płodnością, sugerując wizytę u specjalisty. 

« Powrót