Karta Tarota Papież (Kapłan)

Karta Tarota Papież (Kapłan)

| Autor:

Karta Papież (Kapłan) posiada w talii tarota numer V. Co ciekawe, zamiennie używa się także określenia karta Arcykapłan lub Hierofant. Karta ta przedstawia dojrzałego mężczyznę, który przyodziany jest w kapłańskie szaty. W jaki sposób należy interpretować tę karę w poszczególnych układach?

Karta Papież (Kapłan)- opis karty

Karta Papież (Kapłan) przedstawia mężczyznę, odzianego w liturgiczne szaty w pozycji siedzącej. W jednej dłoni trzyma on berło, druga zaś jest uniesiona ku górze. Papież (Kapłan) zwykle odnosi się do harmonii i wewnętrznego spokoju i taki jest też graficzny wydźwięk tej karty. Odnosi się ona głównie do naszej sfery duchowej i emocjonalnej. Symbolizuje ona także umiejętność zapanowania nad uczuciami i myślami.

Karta Papież (Kapłan) w pozycji prostej

Karta Papież (Kapłan) w pozycji prostej zwykle powinna być interpretowana optymistycznie. Odnosi się ona bowiem życiowej mądrości, którą się kierujemy przy podejmowaniu ważny decyzji oraz do umiejętności wykorzystania dobrych rad. Niemniej jednak istnieje także negatywna strona tej karty, która symbolizuje brak inwencji twórczej oraz kreatywności.

Karta Papież (Kapłan) w pozycji odwróconej

Karta Papież (Kapłan) w pozycji odwróconej ma już o wiele mniej pozytywny wydźwięk. Zwiastuje ona bowiem bolesne rozczarowanie- nie tylko rozwojem danej sprawy, ale także kimś, na kim do tej pory mogliśmy polegać. Co więcej, może się ona także odnosić do kryzysu emocjonalnego lub duchowego.

Karta Papież (Kapłan) w układach o miłości

Karta Papież (Kapłan) pojawiająca się w układach o miłości zwykle oznacza kolejny etap związku, którym może być ślub, zaręczyny lub nawet rozpoczęcie planowania rodziny. Karta ta odnosi się także do związku w sferze duchowej i emocjonalnej. Niemniej jednak, jeśli w związku doświadczamy kryzysu i problemów, wówczas karta ta oznacza możliwość zdrady.

Karta Papież (Kapłan) w układach o w pracy/finansach

Karta Papież (Kapłan) jest optymistyczną wróżbą w układach o finansach. Zwykle zwiastuje ona, że ktoś "wpływowy" wyciągnie do nas pomocną dłoń. Może ona również oznaczać zwrócenie większej uwagi na wartości duchowe, niż materialne. 

Karta Papież (Kapłan) w układach o zdrowiu

W układach o zdrowiu karta Papież (Kapłan) odnosi się głównie do powrotu do zdrowia po poważnym zabiegu lub ciężkiej chorobie. Niemniej jednak karta ta może symbolizować także szereg wewnętrznych przemian, odzyskanie w życiu harmonii lub duchowy rozwój. Zwykle więc należy ją traktować jako pozytywną wróżbę na przyszłość.

« Powrót