dostępny

Tarocistka Bell

(Poznaj doradcę)

Jasnowidzenie, numerologia, biała magia, praca z kartami Tarota, Anielskimi, Cygańskimi i Runicznymi to wszystko pomoże Ci znaleźć odpowiedź na Twoje pytania. Rozwiąże Twoje problemy, doradzę, przepowiem przyszłość. Ze mną znajdziesz odpowiedź na pyta

Zamów rozmowę 4,92 zł 3.49 zł/min
Zamów rozmowę 4,92 zł 3.49 zł/min
dostępny
Zamów rozmowę 4,92 zł 3.49 zł/min
dostępny

Wróżka Fabiana

(Poznaj doradcę)

Pomagam odszukać spokój, szczęście, harmonię i radość życia. Do prognozowania przyszłości i odpowiedzi na pytania, służą mojej intuicji od 30 lat karty klasyczne. Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy i porady duchowej zapraszam do rozmowy.

Zamów rozmowę 4,92 zł 3.49 zł/min
Zamów rozmowę 4,92 zł 3.49 zł/min
niedostępny

Jasnowidz Milagros

(Poznaj doradcę)

Jestem jasnowidzem, medium i posługuje się różnymi kartami aby Ci pomóc. Jeżeli jesteś na rozdrożu dróg to zadzwoń do mnie lub wybierz inną formę kontaktu a wskaże Ci drogę. Jestem lekarzem dusz rozświetlając Twoją drogę.

Zamów rozmowę 4,92 zł 3.49 zł/min
Zamów rozmowę 4,92 zł 3.49 zł/min
niedostępny

Wróżka Aida S

(Poznaj doradcę)

Witaj Drogi Wędrowcze na moim profilu... Jeśli tu już trafiłeś to zapewne potrzebujesz mojej rady i wsparcia... Trochę się pogubiłeś i nie wiesz, w którą stronę ruszyć? Skontaktuj się a znajdziemy najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie... Zapraszam serd

Zamów rozmowę 4,92 zł 3.49 zł/min
Zamów rozmowę 4,92 zł 3.49 zł/min
niedostępny

Wróżka Elvi

(Poznaj doradcę)

Szanowni Państwo. Zapraszam wraz ze mną i kartami klasycznymi, cygańskimi na spotkania z przyszłością, kto ma chęć na wycieczkę w przyszłość lub na zatrzymanie się. Zapraszam również do przepowiedni na temat Twojej miłości, biznesu, zdrowia itd.

Zamów rozmowę 4,92 zł 3.49 zł/min
Zamów rozmowę 4,92 zł 3.49 zł/min

Wróżba z kart klasycznych

Wróżba z kart klasycznych

Dlaczego właśnie karty przepowiadają przyszłość? Dlatego bowiem, że każda karta niesie symbolikę zaczerpniętą z głębi duszy ludzkiej, a ta nie zmieniała się przez wieki. Wróżby karciane to najstarszy sposób wróżenia, wykorzystywany od wieków przez wszystkie wróżki i wróżbitów, jasnowidzów. Ludzie od zawsze chcieli poznać swoje przeznaczenie. Nie ma bowiem nic bardziej intrygującego od wiedzy, co przyniesie najbliższa przyszłość: czy to będzie coś dobrego, czy zapowiedź kłopotów. Los można próbować odgadnąć za pomocą kart. Wróżenie z kart klasycznych pozwala na spojrzenie w przyszłość, rozpoznanie, jakie wydarzenia z przeszłości mają wpływ na to, co dzieje się obecnie. Poznajmy symbolikę kart, sięgającą swoimi korzeniami aż w starożytność. Odkryjmy ich znaczenia. Szczególny talent do wróżb karcianych przypisuje się Cyganom, ponadto ekspertami w sztuce wróżenia są także Żydzi. Jedni i drudzy dzielili się swoją wiedzą i uczyli interpretacji współczesnych sobie. W ten sposób wiedza ezoteryczna była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Współcześnie możemy mieć możliwość wróżenia, wykorzystując najnowocześniejsze media. Należy do nich Internet. Nie wahaj się, rozwiej swoje wątpliwości, nadaj niepokojom charakter zapytania. Karty odkryją swoje tajemnice, jeśli tylko podejdziesz do nich z szacunkiem i uczciwością.

Jak to było, czyli trochę historii

Trudno dokładnie określić, kiedy karty powstały. Ich dzieje są tak niezmierzone i szerokie, że można przyjąć, iż po prostu zawsze były. Niektóre przekazy podają, że trafiły do Europy dzięki Maurom, kiedy ci wtargnęli do Hiszpanii w VIII wieku. W innych źródłach można znaleźć wzmianki, że to krzyżowcy przywieźli je z Palestyny między XI a XIII wiekiem. Istnieje też hipoteza, że Marco Polo przywiózł karty z Chin w XIII wieku. Wiadomo na pewno, że karty były używane do gry we Włoszech w 1279 roku, a do ich rozpowszechnienia w całej Europie przyczynili się kupcy lombardzcy i weneccy. Karty wytwarzali rzemieślnicy, którzy zdobili je rysunkami, wykorzystując technikę drzeworytu. Były drogie i dostępne jedynie dla zamożnych. Niektórzy z najwybitniejszych malarzy Renesansu, jak na przykład Mantegna, byli przekonani, że projektowanie kart jest artystycznym wyzwaniem oraz tworzeniem dzieł sztuki. We Włoszech pojawiały się unikatowe talie ręcznie malowane, kosztujące fortunę. Podobno król Francji, Karol VI, stał się wielkim zwolennikiem gier hazardowych i zapoczątkował modę na karty, która szybko opanowała całą Francję, a wkrótce i Europę. Kochanka króla, Odette de Champdivers, odkryła ich wróżbiarską moc. Najsłynniejszą w historii wróżenia jest chyba para wróżbitów karcianych, Etteilla i Mlle Lenormand. Etteila był fryzjerem i perukarzem w Paryżu. Naprawdę nazywał się Alliette, co czytane wspak daje Etteilla. Ten niezwykły człowiek poświęcił 30 lat życia na wnikliwe studia nad kartami. Jego małżonka Mlle Lenotmand demonstrowała w przepowiedniach ogromną siłę intuicji. Z jej wróżbami związane są rozmaite anegdoty. Jedna z nich głosi, że pewnego dnia przybyło do niej dwóch kupców, by uzyskać wróżbę. Był to styczeń 1804 roku. Pod przebraniem kupców kryli się jeden z generałów Napoleona, Bernadotte i jego adiutant. Mlle Lenormand przyjrzała się kartom i z całym spokojem stwierdziła: „ Pan nie jest kupcem, ale wysokiej rangi oficerem”. Po czym dodała jeszcze: „Ma pan nie tylko wysoki stopień wojskowy, ale jest pan spokrewniony, albo będzie z człowiekiem, który zostanie cesarzem”. Należy pamiętać, że wróżeniem z kart rządzą te same ezoteryczne wpływy, co innymi zjawiskami ze sfery duchowej, a więc trafnych przepowiedni można się spodziewać jedynie pod warunkiem absolutnej szczerości i uczciwości wewnętrznej.

Kolory i figury

Na całym świecie nazwy kart są identyczne lub bardzo zbliżone. Do odczytania znaczenia kart wykorzystujemy cztery kolory: kiery, kara, trefle, piki. W talii przeznaczonej do wróżenia znajdują 32 karty. W każdym kolorze mamy do dyspozycji siódemkę, ósemkę, dziewiątkę, dziesiątkę, waleta, damę, króla oraz asa. Kolory mają następujące znaczenia.

Kiery oznaczają miłość i wszystko, co się wiąże z uczuciami, jak przyjaźń, sympatia, spokój i związki rodzinne; są symbolem lata, wieku dojrzałego i osobistego rozwoju; osoby reprezentowane przez kiery są romantyczne, intuicyjne, ale też zaborcze i stanowcze;

Kara mówią o podróżach, wyjazdach, przedsięwzięciach i powiązaniach handlowych; karo symbolizuje zimę, mądrość, starość i dobrobyt; osoby spod znaku kar przedkładają rozsądek nad przeczucia, twardo stąpają po ziemi, są gotowe do poświęceń w imię kariery; osobom reprezentowanym przez karo przypisuje się żelazną samodyscyplinę;

Trefle odnoszą się do władzy, sławy, talentu i wszelkich spraw związanych z pieniędzmi; trefle symbolizują wiosnę, młodość, pierwsze porywy serca i płodność; osoby spod znaku trefl dążą do luksusu, komfortu, radości i złudnych przyjemności; w pracy zawodowej są kreatywne, nie znoszą rutyny i monotonii;

Piki związane są z nieszczęściem, cierpieniem, stratą i żałobą, nielojalnością, wrogami i zdradą; kolor ten symbolizuje jesień, wiek dojrzały; to osoby zazwyczaj osiągające sukces życiowy i zawodowy; każdą decyzję podejmują po głębokim namyśle, rozważeniu wszystkich za i przeciw; to osoby o sprecyzowanych poglądach, ale bezstronne, godne zaufania; mają skłonność do nadmiernego analizowania i nie pozwalają sobie na większe porywy serca i rozchwianie emocjonalne.

Istotne znaczenie ma położenie karty. Czy podczas rozkładu znajduje się ona w pozycji normalnej czy „odwróconej”. Odwrócona ma najczęściej złowróżbne znaczenie, będące przeciwieństwem tego, co symbolizuje w pozycji normalnej. Należy zdawać sobie sprawę, że uzyskane znaki wróżebne nie muszą się spełniać dosłownie. Można je interpretować, jako wskazówki wyznaczające kierunek, w którym zmierza Twoje życie, o ile nie zostanie wykonany świadomy wysiłek, żeby je skierować w inną stronę. Wróżbita wyjmuje z talii przed rozpoczęciem wróżenia kartę osobistą pytającego, jak najbardziej zbliżoną cechami do osoby, której przepowiada los.

Młodego, jasnowłosego mężczyznę reprezentuje król kierowy Starszego, jasnowłosego mężczyznę reprezentuje król karowy Młodego, ciemnowłosego mężczyznę reprezentuje król treflowy Starszego, ciemnowłosego mężczyznę reprezentuje król pikowy Młodą, jasnowłosą kobietę reprezentuje dama kier Starszą, jasnowłosą kobietę reprezentuje dama karo Młodą, ciemnowłosą kobietę reprezentuje dama trefl Starszą, ciemnowłosą kobietę reprezentuje dama pik Włosy siwe należy interpretować jako włosy jasne.

Wróżby karciane

Wróżba z kart klasycznych jest zwana inaczej kartomancją. Wróżbici i wróżki odpowiadają na wszystkie pytania, jakie chce zadać osoba pytająca, czyli jakie towarzyszą każdemu z nas w życiu. Jeśli chcesz wiedzieć, co się wydarzy w najbliższej przyszłości, obawiasz się o losy jakiegoś przedsięwzięcia, nie wiesz, czy dana osoba darzy cię uczuciem, zawsze możesz zapytać o to kart. Przed wróżbą należy odpowiednio się skoncentrować i sformułować pytanie. To bardzo ważne, by dokładnie poznać przyszłość. Wróżbita nigdy nie uzna, że karty ułożyły się w sposób przypadkowy. Jakkolwiek trudno to wytłumaczyć w sposób logiczny, jest jednak oczywiste, że rozkładem kart rządzi koncentracja, charakter oraz intuicja osoby, dla której stawia się karty. Wróżbita dokonuje analizy rozkładu, korzystając z własnej wiedzy, doświadczenia oraz intuicji. Warto tutaj zaznaczyć, że wróżenie nie jest rozrywką, której można beztrosko się poddać. Karty odkrywają tajemnicę przyszłości tylko wtedy, gdy będziesz poważna i skupiona, bo to z twojej energii karty korzystają.

Kiedy i jak wróżyć

Na pewno nie wolno tego robić szybko, byle jak i byle gdzie. Czas wróżenia jest czasem refleksji. Warto więc sobie pozwolić na głębszy oddech, chwilę wytchnienia, by móc w pełni skupić się i skoncentrować przed wróżbą. Zastanowić nad zadaniem pytania. Uważa się, że najbardziej rzetelne rezultaty we wróżeniu można uzyskać wczesnym wieczorem, w porze kiedy stresy i niepokoje całego dnia można odłożyć głęboko do szuflady, zapomnieć o gonitwie problemów. Dobrą porą jest także noc, kiedy świat przyrody jest głęboko uśpiony i pogrążony w odpoczynku. Wtedy następuje czas magii. W pomieszczeniu, gdzie wróżba jest dokonywana powinien panować miły nastrój, sprzyjający relaksowi. Można nawet przygasić oświetlenie, by wprawić się w dobre samopoczucie. Nie bez powodu uważa się, że noc jest porą sprzyjającą tajemnicom, a moce okultystyczne mają wtedy największe natężenie. Noc była znana starożytnym Egipcjanom jako matka Ozyrysa, to negatywna i ciemna moc każdej doby. Jest królestwem zamyślonego Księżyca, podczas gdy dzień pozostaje we władaniu ognistego Słońca, wykazującego silnie pozytywną wartość magnetyczną. Dwa dni tygodnia: poniedziałek i piątek, uznawane są za szczególnie korzystne dla wróżb. Lepiej jest nie wróżyć w dni wietrzne, burzowe, gdy przyroda pełna jest wyładowań i niepokoju. Dobre dni dla wróżenia z kart to te, w których panuje idealna harmonia, a moce duchowe i otaczające Ziemię magnetyczne prądy przebiegają w sposób normalny, niczym niezakłócone.

Klasyczny rozkład kart

Istnieje wiele rozkładów kart. Najbardziej popularny składa się z 15 kart, które wybierane są w sposób losowy. Im bliższy kontakt posiada osoba pytająca z kartami, w sensie koncentracji na pytaniu, tym lepiej. Potasowane karty należy przełożyć. Wróżbita rozkłada teraz 14 pierwszych kart w następującym porządku: na środku znajduje się karta osobista (jako 15). Pierwszą z lewej strony karty osobistej, drugą – z prawej strony karty osobistej, trzecią – powyżej prawej, czwartą – powyżej lewej, piątą – poniżej z lewej strony, a szóstą – poniżej z prawe. W tym samym porządku pojawią się kolejne karty, aż w rozkładzie będzie pięć grup po trzy karty: skrzydło lewe górne, skrzydło prawe górne, transza środkowa, skrzydło lewe dolne, skrzydło prawe dolne.

Interpretacja rozkładu

Karta osobista prezentuje osobę pytającą, jej osobowość, problemy i sprawy mające wpływ na życie. Karty sąsiadujące precyzują sytuację, w jakiej znalazła się ta osoba w danej chwili. Jeśli obok karty osobistej znajdują się figury, oznacza to, że te osoby mają znaczący wpływ na życie osoby pytającej. Karty górnego prawego skrzydła oznaczają kierunek, w jakim potoczy się życie osoby, dla której stawia się karty. O ile pozostawi sprawy własnemu biegowi rzeczy. Jeśli osoba pytająca sama nie pokieruje swoim życie, los potoczy się właśnie tak, jak obrazują to te karty. Trzy karty z lewego skrzydła wskazują, jaki kierunek pytający może nadać swojemu życiu, jeśli wybierze samodzielnie własną drogę – bardziej korzystną lub niebezpieczną od tej, jaką sugerują karty w prawym skrzydle. Trzy karty dolnego lewego skrzydła powinny pomóc pytającemu w podjęciu decyzji, jaki kierunek wybrać. Odnoszą się one do spraw z przeszłości, które mają wpływ na to, co się dzieje obecnie. Trzy karty prawego skrzydła odnoszą się do żywiołów, na które nikt nie ma wpływu, ale wiedząc o tym, że one są, można zmieniać swoje plany i decyzje, uwzględniając siłę żywiołów i losu z korzyścią dla siebie. Rozkład zawiera 15 kart, należy więc przyjąć, że jeśli pojawi się w nim pięć i więcej kart danego koloru, to jest to układ dominujący. Kolor ten ma wówczas wpływ na interpretację rozkładu. Wyjaśnijmy teraz jakie jest znaczenie kart klasycznych w sytuacji, gdy pojawia się w rozkładzie przewaga jednego koloru.

Znaczenie dominacji koloru w rozkładzie

Dominacja koloru kier jest bardzo pozytywna. Kiery bowiem oznaczają radość, szczęście, miłość, zabawę. To kolor bezpieczeństwa, zdrowia oraz beztroski. Zbyt dużo kierów może sugerować zbytnie rozleniwienie i obojętność wobec bliźnich. Zdecydowana przewaga kar może być dla osoby pytającej zapowiedzią zysków, sukcesu oraz uznania własnej wartości. Trzeba wówczas sprawdzić drugi kolor dominujący, żeby stwierdzić czy obecny układ ma charakter pozytywny czy negatywny. Jeśli obok kar pojawiają się piki, można spodziewać się kłopotów. Przewaga trefli na ogół jest dobrym znakiem i zapowiedzią życia urozmaiconego, pełnego niespodzianek, ciekawego. Trefle są symbolem energii. Zapowiadają zawieranie nowych znajomości, które będą miały znaczenie w życiu osoby pytającej. Natomiast piki nie przynoszą niczego dobrego. To siły zewnętrzne działające przeciwko zamierzeniom osoby pytającej. Symbolizują projekty skazane na niepowodzenie. Pamiętajmy jednak, że porażka nie musi być utożsamiana z nieszczęściem.

Kombinacja kart

Jeśli w rozkładzie pojawią się cztery asy, osobę pytającą czekają poważne zmiany w życiu. Stanie się ono pełne mocy i dynamizmu. Jeśli znajdą się trzy asy (bez asa pik) można spodziewać się sukcesów i pozytywnych relacji pełnych sympatii i życzliwości. Brak asa kier natomiast będzie oznaczał, że zmiany nie będą dotyczyły sfery uczuciowej ani życia rodzinnego. Brak asa karo można zinterpretować, że zmiany nie będą dotyczyły sfery finansowej. Jeśli nie ma asa trefl, to zmiany nie będą dotyczyły sfery towarzyskiej. Natomiast cztery króle oznaczają wstrząsy w świecie biznesu, ale krąg przyjaciół się poszerzy. To także nowe obowiązki. Jeśli osobą pytającą jest kobieta, taka liczba króli może oznaczać kłopotliwe, zbyt duże towarzystwo mężczyzn. W sytuacji, gdy pojawią się trzy króle, piki symbolizują nadchodzące kłopoty, a kiery nadają wróżbie kierunek pozytywny. Jeśli mamy cztery damy, a wróżba jest przedstawiana mężczyźnie, oznacza powodzenie u kobiet. Żonaci mężczyźni muszą zastanowić się nad tym, czy ten układ nie jest zapowiedzią kłopotów. Kobieta powinna wziąć pod uwagę możliwość szerzących się plotek. Trzy damy oznaczają ważne spotkania, mające istotny wpływ na dalszy los osoby pytającej. Walety wróżą dobre relacje z młodymi ludźmi. Trzy walety to zwiastun nowin, o tym czy będą one dobre czy negatywne określą cechy brakującego waleta. Dziesiątki symbolizują drzwi. Osoba pytająca musi przystosować się do nowego modelu życia. Najczęściej jest to rewolucyjna zmiana. Trzy dziesiątki będą oznaczały zmiany w nieco łagodniejszej formie. Dziewiątki mówią o marzeniach i nadziejach, nie przesądzają jednak o ich spełnieniu. Trzy dziewiątki są wskazówką, że szczęście nadejdzie niespodziewanie. Cztery ósemki świadczą o równowadze w życiu osoby pytającej. To radość i spokój, a dzięki osiągnięciu niespodziewanego dobrobytu, będzie można korzystać z pięknych stron życia. Trzy ósemki to radość w sferze duchowej. Obecność czterech siódemek nie wróży niczego dobrego. Osoba pytająca stanie w obliczu kłótni, rozczarowań i wielu konfliktów. Trzy siódemki wykazują nieco łagodniejszy przebieg wielu problemów i dramatycznych sytuacji.

Karty klasyczne wróżba

Wróżba odbywa się poprzez nadanie kartom szerszego znaczenia w kontekście interpretacji danego rozkładu. Po sformułowaniu pytania przez osobę pytającą należy rozpoznać szerszy kontekst kart oraz zinterpretować otoczenie karty osobistej po wylosowaniu wszystkich kart danego rozkładu. Przy odczytywaniu rozkładu trzeba puścić wodze wyobraźni, uruchomić własną intuicję. Nie należy zapominać, że przeznaczenie można rozpoznać, ale niekoniecznie mu się poddać. Jednak nie każdy ma tyle silnej woli, by zrealizować własny plan na życie. Nie zawsze też jest to możliwe. Karty są kierunkowskazem, poradą i wskazówką, ostrzeżeniem przed niewłaściwie podjętymi decyzjami. Nieuchronność losu jest przedstawiana przez karty, ale także ukazywane są wydarzenia i sytuacje, które można zmieniać i poddawać własnej woli. Karty pokazują możliwości, ostrzegają i doradzają, a Ty – decydujesz. Zatem nie czekaj, załóż już teraz konto na aurerium.pl i zacznij korzystać z doświadczenia sprawdzonych wróżek oraz wróżbitów już teraz!