Karta Tarota : Świat

Karta Tarota : Świat

| Autor:

Świat jest w kartach tarota oznaczony numerem XXI. Jest symbolem zakończenia i nowego rozpoczęcia. To właśnie ona informuje, że podróż głupca zakończyła się i jednocześnie, właśnie się zaczyna od nowa. Karta ta, nazywana jest także wszechświatem i pokazuje, że wędrówka nigdy się nie kończy.

Świat symbolizuje spełnienie, osiągnięcie wyznaczonego celu, ale także ponowne rozpoczęcie działania. Jest to zatoczenia koła, człowiek przebywa drogę, dociera do końcowego punktu i ponownie rozpoczyna wędrówkę, jednak z doświadczeniem, którego nabył wcześniej. Taka podróż nigdy się nie kończy, cel zostaje osiągnięty, ale po nim następuje kolejny. Rozpoczynamy kolejne etapy życia. Znaczenie karty Świat odnosi się także do oświecenia, spełnienia, oraz świadomości. Karta ta według ezoteryków ma ogromną moc, dlatego ciężko jest wskazać dokładny przedział czasu, w którym wróżby mogą się spełniać.

Karta oprócz swojego podstawowego znaczenia może być interpretowana bardziej szczegółowo w zależności od pozycji, jaką przyjmuje.

Karta Świat w pozycji prostej

Świat w pozycji prostej ma zdecydowanie pozytywne znaczenie. Odnosi się do świadomości, zwiastuje sukces, nagrodę, osiągnięcie wyznaczonego celu, ale także wyzwolenie, a nawet ewolucję. Może oznaczać poszerzanie horyzontów, zwycięstwo oraz udział w wydarzeniach światowej rangi.

Karta w pozycji odwróconej

Karta Świat, występująca w pozycji odwróconej, niesie mniej korzystne informacje. Ukazuje słabość człowieka, oznacza niezgodę, a symbolizuje nadchodzący stres i osłabienie. Dodatkowo może być zwiastunem spadku energii, a także braku otwartości i tolerancji na poglądy innych.

Karta w układach o miłości (uczuciach/relacjach),

Karta Świat, w rozkładzie tarota na miłość jest dobrym zwiastunem. Symbolizuje spokojny i zgodny związek. Jest zwiastunem dobrych relacji oraz braku smutnych niespodzianek. Osobom będącym w stałych związkach, pojawienie się tej karty może zwiastować narodziny dziecka. Samotnym, którzy marzą o miłości Świat, może zwiastować nawiązanie znajomości z kimś, kto dobrze rokuje na poważną relację.

Karta w układach o w pracy/finansach.

Rozkładając tarota z myślą o pracy i finansach, jeśli pojawi nam się Karta Świat, oznaczać to będzie rozwój, ale także stabilizację. Dodatkowo może symbolizować otrzymanie nagrody, wyróżnienia lub odznaczenie wyjątkowym tytułem. Może także wróżyć awans lub dodatek finansowy.

Karta w układach o zdrowiu.

Karta świat, w odniesieniu do zdrowia nie jest powodem do radości. Zazwyczaj przepowiada problemy z układem nerwowym, nałogi lub depresje.

« Powrót