Karta Tarota : Kochankowie

Karta Tarota : Kochankowie

| Autor:

Kochankowie to karta tarota, która niesie ze sobą wiele znaczeń - nie tylko w odniesieniu do związków. Mężczyzna i kobieta przedstawieni na niej, często w nawiązaniu do postaci Adama i Ewy, mają wiele do powiedzenia także o konfliktach i decyzjach, jakie podejmujemy. Nagość pary na karcie podkreśla ich otwartość i szczerość, a także zaufanie i pasję, jaką do siebie czują. Pomimo, że są razem, zachowują swoją odrębność i indywidualizm. Co w rozkładzie kart tarota niosą nam Kochankowie?

Kochankowie w pozycji prostej

Karta Kochanków może symbolizować oczywiście partnerstwo i miłość, dlatego to karta kojarzona przede wszystkim ze związkami. Odnosi się zarówno do kontaktów romantycznych, jak i związków i kontaktów międzyludzkich w bardziej ogólnym znaczeniu. Wieszczy udane i pełne miłości pożycie. Zaufanie i wsparcie, jakie dzielą Kochankowie, napełnia ich siłą i pewnością siebie, którą dzielą ze światem. Jednocześnie kładzie ona duży nacisk na harmonię i równowagę. Innym znaczeniem karty może być konieczność dokonania w najbliższej przyszłości wyboru między dwoma przeciwstawnymi opcjami. Kochankowie nakłaniają też do przemyślenia wewnętrznego systemu wartości, którym będziemy się kierować.

Kochankowie w pozycji odwróconej

W pozycji odwróconej, karta Kochanków stanowi swoje przeciwieństwo. Ostrzega przed konfliktem i brakiem harmonii oraz złymi wyborami, także płynącymi z braku jasnej komunikacji. Brak równowagi i szacunku do drugiej osoby niesie ze sobą problemy w związkach międzyludzkich, więc Kochankowie radzą przemyśleć nadchodzące wybory. Nie uchylają się od definitywnych rozwiązań, pytając o zasadność kontynuowania pewnych relacji, szczególnie jeśli nie są one zgodne z naszym systemem wartości. Jeśli w rozkładzie tarota pojawiają się odwróceni Kochankowie, zastanów się, czy nie unikasz ważnych decyzji związanych z relacjami.

Relacje międzyludzkie

Kochankowie to pożądana karta szczególnie w odpowiedzi na pytania związane z miłością. Sugeruje harmonijny, pełen zrozumienia związek i równowagę między zaangażowanymi osobami. Jednocześnie podnosi pytanie dotyczące zaangażowania z związki i wyborów, jakie podejmujemy. Kochankowie wymagają poświęcenia, które umocni miłość i pozwoli na rozwój uczucia.

Praca i finanse

Pojawienie się Kochanków może zwiastować nowego partnera biznesowego, który pozwoli nam rozkwitnąć. W ogólnym znaczeniu odzwierciedla udaną współpracę z drugą osobą, a także ważne decyzje związane z pracą. Podobnie jak w przypadku związków, wieszczy duże zmiany i konieczność dokonania ważnego wyboru, który będzie mieć wpływ na kwestie zawodowe.

Zdrowie

Kochankowie symbolizują równowagę wewnętrzną, mocno związaną ze zdrowiem emocjonalnym i duchowym. Gdy pojawią się na stole, warto również przebadać parzyste narządy naszego ciała, takie jak nerki czy płuca.

« Powrót