Karty Lenormand

Karty Lenormand

| Autor:

Wróżby z kart Lenormand to popularna metoda przepowiadania przyszłości, oparta na talii kart składającej się z 36 kart. Karty te zostały nazwane na cześć Marie Anne Lenormand, francuskiej wróżki, która żyła w XVIII i XIX wieku i była znana z przepowiadania przyszłości dla królów i królowych, w tym Napoleona Bonaparte i Józefaine de Beauharnais.

Karty Lenormand różnią się od innych talii kart tarota, ponieważ nie mają złożonych symboli i obrazów, ale przedstawiają rzeczywiste obiekty i zdarzenia z codziennego życia, takie jak klucze, dom, ryby czy podróż. Każda karta ma swoje specyficzne znaczenie i może być interpretowana w zależności od kontekstu, w którym się pojawia.

Podczas wróżenia z kart Lenormand, wróżbita lub wróżka zwykle prosi osobę pytającą o skupienie się na swoim pytaniu lub problemie, a następnie losuje kilka kart i interpretuje ich znaczenia. Wiele osób uważa, że karty Lenormand są szczególnie przydatne do odpowiedzi na pytania związane z codziennym życiem, takie jak problemy rodzinne, finansowe czy miłosne.

podział kart- pozytywne

Karty Lenormand pozytywne : Jeździec, Koniczyna, Statek, Dom, Bukiet kwiatów, Dziecko, Niedźwiedź, Gwiazdy, Bocian, Pies, Wieża, Ogród, Serce, Pierścionek, Mężczyzna, Kobieta, Lilie, Słońce, Księżyc, Klucz, Ryby, Kotwica

Karty Lenormand negatywne:

Chmury, Wąż, Trumna, Kosa, Rózgi, Lis, Góra, Myszy, Krzyż

Karty Lenormand neutralne:

Drzewo, Ptaki, Droga, Książka, List
Postaw karty Lenormand – znaczenie wybranych kart

Karta jeźdźca

Karta przepowiada zazwyczaj sukces, pomyślność i powodzenie. Może sugerować zachodzące zmiany oraz nawiązanie nowych relacji. W sprawach miłosnych oznacza wzajemne zrozumienie między ludźmi oraz rozwój relacji. W sprawach zawodowych karta wskazuje nowe możliwości, dynamiczne i pozytywne zmiany. Sugeruje również napływ pieniędzy. Karta ta też jest tożsama z awansem zawodowym.

Karta koniczyny

Karta ta powiązana jest z zakończeniem pewnego okresu życia, który był pełen żalu i smutku. Karta przynosi szczęście i radość. Jest również synonimem nowego początku i nowej drogi w życiu. Karta jest bardzo pozytywna w szczególności w kontekście spraw osobistych. W kontekście spraw zawodowych przewiduje krótkie podróże oraz szczęśliwe zdarzenia w pracy.

Karta statku

Wylosowanie karty statku symbolizuje nowe możliwości. W szczególności powiązane z podróżą. Karta ta symbolizuje osobę, która dąży do zmian. Powiązana jest ona również z nowymi przedsięwzięciami. W miłościach symbolizuje chęć powrotu uczucia.

Karta domu

Karta to powiązana jest ze spokojem rodzinnym, domowym, stabilnością. Karta ta sugeruje koncentracje na życiu rodzinnym. Ponadto symbolizuje ona pomoc ludzi przyjaznych i szczerych. W sferze uczuciowej oznacza pełną stabilizacje.

« Powrót